Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
23 lis 2011 11. GIS Day 2011 na UW – Trójka geografią silna!


W ramach imprezy „11. GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim” 16 listopada br. młodzież III LO w Białymstoku uczestniczyła w konkursie geograficznym zorganizowanym przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW pod patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz zajmując pierwsze miejsce.
Sprawdzian wiadomości uczniowskich obejmował pięć konkurencji skierowanych do stu kilkudziesięciu uczniów z 14-stu szkół z kraju zakwalifikowanych do udziału w imprezie na podstawie konkursu internetowego: „Czy znasz swoją planetę?”. Konkurs polegał na rozpoznaniu 40-stu obiektów geograficznych z kraju i ze świata przedstawionych na zdjęciach satelitarnych. Uczniowie naszej szkoły rozpoznali wszystkie obiekty i zostali zaproszeni do wzięcia udziału w imprezie.
Pięciogodzinne zmagania w Warszawie obejmowały pięć konkurencji:
1) Quiz GEO – „1 z 9″ sprawdzający wiadomości geograficzne na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej
Był to jedyny konkurs zrealizowany jako konkurencja indywidualna, w którym nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca: 1. Piotr Raczkowski 2. Justyna Czarnowicz.
2) Łamigłówka geograficzna obejmowała zadania wykonywane w pracowni komputerowej, dotyczące zagadnień z geografii politycznej świata.
3) Kalambury, które polegały na przedstawianiu haseł geograficznych za pomocą rysunku lub mowy ciała.
4) Krzyżówki i puzzle to zabawa polegająca na jak najszybszym ułożeniu puzzli przedstawiających kontury kontynentów oraz rozwiązaniu czterech krzyżówek o tematyce geograficznej.
5) GPS – uczniowie po wpisaniu położenia geograficznego w GPS-sie otrzymali zdanie znalezienia koperty na terenie uniwersytetu z trzema pytaniami dotyczącymi GIS-u, na które musieli odpowiedzieć.
Po długim oczekiwaniu na wyniki okazało się, iż zespól III LO w Białymstoku wygrał klasyfikację zespołową.
Skład szkolnego zespołu:
1. Justyna Czarnowicz II C
2. Magdalena Łapińska II C
3. Anita Winnicka II C
4. Jakub Kozak II C
5. Patryk Dariusz Wróblewski II C
6. Piotr Franciszek Raczkowski I G
7. Przemysław Gaj II D

Podczas "Quizu GeO 1 z 9", od prawej: Piotr Raczkowski, Justyna Czarnowicz