Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
04 sty 2009 VIII Kongres Europejski w IIILO – grudzień 2008

2 grudnia już po raz ósmy odbył się w naszej szkole Kongres Europejski. W tym roku motywem przewodnim Dnia Europejskiego było bogactwo kulturowe Francji. Z tej okazji uczniowie klas IIh, IIc, Ii, oraz IIIe przygotowali ciekawą część artystyczną, która przybliżyła nam kulturę francuską. Pracowali pod kierunkiem pani prof. Barbary Majewskiej, nauczycielki języka francuskiego w naszej szkole. Uczniowie zaprosili przybyłych gości do wysłuchania pięknych, francuskich piosenek – tych zupełnie współczesnych oraz tych z lat 60. Ponadto w części artystycznej pojawiły się wiersze wybitnych poetów francuskich. Najciekawszą częścią wystąpienia był skecz satyryczny zagrany znakomicie przez uczniów klasy IIh. Całość występu dopełniała prezentacja multimedialna o ciekawostkach prosto z Francji. Publiczność poznała słynne historyczne i współczesne pary polsko-francuskie, miała okazję wybrać się w podróż po najpiękniejszych zakątkach Francji, a także zaznajomić się z sylwetkami sławnych Francuzów. Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej atmosferze. Czekamy na przyszłoroczny Kongres Europejski.