Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
09 lis 2011 „WŁĄCZ MYŚLENIE – ZAPINAJ PASY BEZPIECZEŃSTWA”


7 i 8.XI.2011 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Białostockiej Akademii Jazdy EGZAMINATOR Pana Marcina Mocarskiego. Zorganizowane w tym czasie zajęcia teoretyczne i praktyczne -symulator dachowania, przedstawiły nam znaczenie zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie.
Symulator dachowania to pierwsze urządzenie na Podlasiu, które ma pokazać w jaki sposób działają pasy bezpieczeństwa. Białostocka Akademia Jazdy EGZAMINATOR nie tylko uczy jeździć, ale także chce pokazać jak ważne jest zapinanie pasów, jak bardzo one chronią nasze życie podczas wypadku.
Zdajemy sobie sprawę, iż każdy z nas myśli że mnie to nie dotyczy. Jednak obserwując statystyki ile osób ginie na naszych drogach, nie wiadomo kiedy nas taka sytuacja może spotkać.
Akademia Jazdy EGZAMINATOR posiada symulator dachowania, abyśmy mogli przekonać się że warto zapinać pasy a tym samym dbać o swoje życie. Każdy z nas może takiej próby dokonać nieodpłatnie, wystarczy tylko odwiedzić biuro Akademii Jazdy EGZAMINATOR, a przed nim na parkingu stoi owe urządzenie z którego można skorzystać. Wrażenie jest ogromne i na pewno uświadomi każdemu z nas, iż warto zapinać pasy bezpieczeństwa.
Wszystko odbywa się pod nadzorem osób odpowiedzialnych za pracę symulatora.
Kontakt:
Katarzyna Kordiuk, Białostocka Akademia Jazdy EGZAMINATOR, ul. Świętojańska 16 lok.1, 15-277 Białystok, tel. 725628838

nauczyciele wychowania fizycznego


fot. Katarzyna Maciejuk