Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
28 paź 2008 ŚWIĘTO SZKOŁY

25 października 2008 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. Uroczystość miała miejsce dokładnie w 18 rocznicę nadania liceum imienia K.K. Baczyńskiego.

 

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak powitała zaproszonego gościa, pana Jana Żądło, przyjaciela szkoły, młodzież oraz całą Radę Pedagogiczną. W kilku słowach przypomniała historię szkoły. W swoim wystąpieniu pan Jan Żądło, w imieniu żołnierzy AK, oddał cześć Patronowi Szkoły, natomiast Dyrekcji, Pracownikom Szkoły i Uczniom życzył wielu kolejnych sukcesów w pracy i nauce.

 

 

 

 

Ogłoszono wyniki III Edycji Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K. K. Baczyńskiego

I miejsce zdobyła Barbara Siwerska z klasy III a

II miejsce – Natalia Kondratiuk – Świerubska z klasy I a

III miejsce – Aleksandra Danieluk z klasy I g

 

Laureatki zaprezentowały publiczności swoje umiejętności recytatorskie i nagrodzone wiersze.

 

Święto Szkoły to dobry moment, aby przedstawić całej społeczności szkolnej wszystkich stypendystów. Trzydziestu szczególnie wyróżniających się uczniów naszego liceum otrzymało stypendia w roku szkolnym 2008/2009.

 

 

Najwyższym rangą Stypendium Prezesa Rady Ministrów została uhonorowana Izabela Olendzka uczennica klasy III a

Iza osiągnęła najwyższą średnią w szkole 5,5. Odznacza się wybitnymi zdolnościami humanistycznymi, ogromną pasją badacza, co znajduje potwierdzenie w podejmowanych przez nią wyzwaniach.

 

17 października Minister Edukacji Narodowej wręczył stypendia najwybitniejszym polskim uczniom. Wśród 72 stypendystów znalazła się absolwentka naszej szkoły Kamila Choroszewska.

 

W klasie trzeciej sięgnęła po upragniony tytuł laureata, zajmując VI miejsce w centralnym etapie XX Olimpiady Filozoficznej. Kamila jest również laureatką XXXVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (z trzecią lokatą w Polsce).

 

2 września 2008r. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku na rok szkolny 2008/2009 w dwóch kategoriach: za wyniki i osiągnięcia w nauce i w dziedzinie twórczości artystycznej. Wśród 13 nagrodzonych za wyniki i osiągnięcia w nauce znalazło się dziesięcioro uczniów III LO:

Natalia Szwed uczennica kl III a

laureatka Olimpiady Języka Białoruskiego; zajęła I miejsce w Polsce

 

Michał Kalina uczeń klasy III f

laureat Olimpiady Języka Białoruskiego i Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

 

Michał Barej uczeń klasy I c

laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2008

 

Natalia Tyszko uczennica klasy I c

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego i Ogólnopolskiego Konkursu „Omnibus2008”

 

Karolina Kotecka uczennica klasy I e

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2008

 

Maciej Szczęsny uczeń klasy I b

laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2008

 

Michał Drągowski uczeń klasy I b

laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

 

Joanna Renata Dąbrowska uczennica klasy I b

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego i Ogólnopolskiego Konkursu „Omnibus 2008”

 

Piotr Jakubowski absolwent III LO

laureat XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (IV miejsce w Polsce)

 

Kamila Choroszewska absolwentka III LO

laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Olimpiady Filozoficznej

 

 

Wśród 9 nagrodzonych w dziedzinie twórczości artystycznej znalazło się sześć uczennic III LO:

Anna Lewoc uczennica klasy III b

Jej osiągnięcia to: III miejsce w konkursie na prezentację „Moje magiczne miejsce”, wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną „Chrześcijańska Kultura Pogranicza – Pogranicze Kultur”, wyróżnienie za prezentację multimedialną na VIII Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży

 

Monika Horodek uczennica klasy Ig

Monika jest uzdolniona wokalnie. Należy do szkolnego chóru i Kameralnego Zespołu Muzyki Dawnej „AULOS”. Jest laureatką Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” i zdobywczynią II miejsca na III Ogólnopolskim Ekumenicznym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „KAIROS”. Uczestniczyła w XV Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju .

 

Natalia Tyszko uczennica klasy Ic

Natalia uprawia wyczynowo sportowy taniec towarzyski, posiada międzynarodową klasę S. Zajęła II miejsce na 8. Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic CUP 2007″w Elblągu, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Złotą Podwiązkę” w Ostrołęce i III miejsce w Grand Prix Polski w Krakowie.

 

Sylwia Kuczyńska uczennica klasy III e

Sylwia współtworzyła szkolny chór i orkiestrę. Jest członkiem i akompaniatorem chóru działającego w Młodzieżowym Domu Kultury i wraz z nim zdobyła: Złoty Kamerton oraz nagrodę MEN za zdobycie najwyższej punktacji na XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Bydgoszczy, II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat 39″ i nagrodę specjalną na VII Moniuszkowskim Festiwalu Podlasia.

 

Marta Kuklewicz uczennica klasy III a

Marta jest pełnym zapału do artystycznych przedsięwzięć uczestnikiem zajęć „Teatru Nieznanego” i „Mafia –Teatr” działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Zdobyła I miejsce w V konkursie recytatorskim „Miejsce na wiersz” i brała udział w IX Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury 2008″

 

Karolina Horoszko uczennica klasy III a

współpracuje z Telewizją Białystok współredagując program „Nie przegap kultury”, jest zdobywczynią licznych nagród w konkursach plastycznych i fotograficznych. Uczestniczyła też w Ogólnopolskim Konkursie Socjologicznym „Życie w internecie”

 

12 września w Auli Magna Pałacu Branickich odbyła się gala, podczas której wręczono stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce. Wśród 55 stypendystów znalazło się 9 uczniów III LO:

Michał Kalina uczeń klasy III f

laureat Olimpiady Języka Białoruskiego i Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

 

Ewa Siegień uczennica klasy III d

laureatka Olimpiady Języka Białoruskiego, zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Białorusini w Unii Europejskiej”

 

Beata Siemieniako uczennica klasy III a

laureatka Olimpiady Filozoficznej; otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” oraz wyróżnienie w Koncercie Finałowym Konkursu Poetyckiego „Miejsce na wiersz”; została wyróżniona za dociekliwość w poszukiwaniu korzeni Siemieniaków w konkursie „Nasze gniazdo”

 

Natalia Szwed uczennica klasy III a

laureatka (I miejsce w Polsce) Olimpiady Języka Białoruskiego

 

Maciej Szczęsny uczeń klasy I b

laureat Konkursu „Test Matematyka Plus”, otrzymał wyróżnienie w Konkursie matematycznym „Kangur”; finalista Konkursu Wiedzy Informatycznej na szczeblu ogólnopolskim; otrzymał odznakę „Złoty Kwant” w eliminacjach centralnych Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie talentów”; laureat Konkursów: Fizycznego i Informatycznego oraz finalista Konkursu Matematycznego

 

Joanna Renata Dąbrowska uczennica klasy Ib

laureatka Konkursu „English High Flier”; otrzymała bardzo dobry wynik w Konkursie Języka Angielskiego „Fox” oraz zdobyła III miejsce w Konkursie Języka Angielskiego „Pingwin” i I miejsce w Polsce w Konkursie Języka Angielskiego „Sezam” . Jest również laureatką Wojewódzkich Konkursów z Języka Angielskiego i Niemieckiego; zajęła II miejsce w Konkursie Języka Angielskiego „The Junior Master of Grammar” oraz IV miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego „Schwarz – Rot – Gold” na poziomie wojewódzkim

 

Michał Drągowski uczeń klasy I b

laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego: zajął III miejsce w województwie w Konkursie Języka Angielskiego „The Junior Master of Grammar”, II miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego „Schwarz – Rot – Gold” oraz V miejsce w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci iMłodzieży „Kwadratura Koła”; otrzymał bardzo dobry wynik w Konkursie Języka Angielskiego „Fox”

 

Kamila Choroszewska absolwentka naszej szkoły

laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Olimpiady Filozoficznej

 

Łukasz Krajewski absolwent naszej szkoły

laureat Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

 

 

 

8 września 2008 r. w Galerii Arsenał odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej WIDOK. Wśród 16 stypendystów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły

Karolina Dubiec uczennica klasy I c

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, uzyskała bardzo dobry wynik w Konkursie Języka Angielskiego „FOX”

 

Anna Piekutowska absolwentka III LO

 

Stypendystką Funduszu Białystok Ojcu Świętemu dla uzdolnionej młodzieży jest uczennica klasy Ih Milena Chyża

Osiągnęła ona bardzo dobre wyniki w nauce, jest aktywną wolontariuszką

Wszyscy stypendyści otrzymali okolicznościowe dyplomy i gratulacje od Pani Dyrektor. Gratulujemy.

 

 

 

Już po raz trzeci 19 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia motywacyjne Dyrektora III LO.
Wyróżnieni uczniowie:

Piotr Sieliwonik – uczeń klasy III c

finalista XXI Olimpiady Ekonomicznej, członek szkolnej drużyny szachowej, która zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Finale Licealiady w Szachach

 

Milena Agnieszka Kowalczuk uczennica klasy II e

osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, otrzymała odznakę Złoty Kwant w IV Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym. W ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie „ Mam haka na raka”

 

Justyna Hapunik uczennica klasy II e

otrzymała II nagrodę za pracę pt. „Symetria łosiowa” oraz zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie „Nie taki diabeł straszny… czytajmy lektury szkolne”. Jest osobą bardzo energiczną i zaangażowaną w różnego rodzaju działania podejmowane przez szkołę. W ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie „ Mam haka na raka”

 

Mariusz Ligocki uczeń klasy II e

Mariusz zaskakuje ogromem wiedzy i szerokim spektrum zainteresowań z chemii. Często po lekcjach pomaga w przygotowaniu zajęć eksperymentalnych, a także samodzielnie wykonuje wiele doświadczeń. Obecnie uczeń przygotowuje się do udziału w XLV Olimpiadzie Chemicznej

 

Emilia Sawicka uczennica klasy III e

uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie EKO – PLANETA, wyróżnienie w konkursie „ Chrześcijańska Kultura Pogranicza – POGRANICZE KULTUR” oraz wyróżnienie pracy badawczej na szczeblu okręgowym Olimpiady Biologicznej

 

Urszula Półkosznik uczennica klasy Ig

osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiaty Polne”

 

Agnieszka Paszkowska uczennica klasy II e

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 2. Często zaskakuje ogromem wiedzy i horyzontem swoich zainteresowań. Nauka sprawia jej wielką radość i satysfakcję

 

Cezary Prus uczeń klasy III f

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskał średnią ocen 5, 4. , realizował indywidualny program nauki z matematyki, wyróżnia się odwagą w stawianiu hipotez i dociekliwością w ich weryfikowaniu

 

Marcin Choiński uczeń klasy III b

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskał średnią ocen 5, 15. Jest ambitny, systematyczny i rzetelny. Interesuje się zarówno przedmiotami ścisłymi jak i humanistycznymi. Chętnie uczy się języków obcych.

 

Piotr Świstak uczeń klasy II h

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskał średnią ocen 5, 1 interesuje się polskim życiem politycznym oraz politeizmem w chrześcijaństwie

 

Ewelina Elżbieta Wilczewska uczennica klasy III d

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1 , realizowała indywidualny program nauki z matematyki, problemy rozwiązuje w sposób twórczy i nieszablonowy, potrafi samodzielnie stawiać pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi

 

Joanna Grzeszczuk uczennica klasy II i

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1. Otrzymała nagrodę Dobrego Polaka. Jest aktywną wolontariuszką. Pomaga opiekować się wychowankami Domu Dziecka w Krasnym i wspiera osoby niepełnosprawne.

 

Anna Artemiuk uczennica klasy III h

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1. Wyróżnia się zapałem do nauki oraz wysoką kulturą osobistą, zajęła I miejsce w konkursie języka angielskiego „Master of grammar” oraz I miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych „A Hundred Questions About The British Jsles”.

 

Wojciech Szymaniuk uczeń klasy II c

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskał średnią ocen 5, 1, interesuje się matematyką, geografią i ekonomią, jego hobby to sport

 

Monika Zaleska uczennica klasy III a

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1; otrzymała Nagrodę Dobrego Polaka. Jest wolontariuszką w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej im. Ireny Białówny w Białymstoku.

 

Adriana Olszewska uczennica klasy II e

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1 oraz zdobyła wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta, a obecnie przygotowuje się do Etapu Okręgowego Olimpiady Biologicznej.

 

Urszula Kruszewska uczennica klasy II a

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1, interesuje się poezją, brała udział w licznych konkursach literackich.

 

Magdalena Bieluk uczennica klasy II a

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1 , jej pasją są języki obce, szczególnie interesuje się językiem hiszpańskim.

 

Sylwia Kiertowicz uczennica klasy II h

w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała średnią ocen 5, 1, interesuje się muzyką, tańcem i archeologią.

 

Gratulujemy wszystkim stypendystom.

 

 

 

Tegoroczne obchody Święta Szkoły uświetniła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Marii Bartnickiej przez uczniów z klasy II a, oraz występ grupy pod nazwą „Zespół grający i śpiewający”.