Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
13 paź 2008 Dzień Edukacji Narodowej w IIILO

13 października 2008 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Małgorzata Górniak przywitała pana Jana Żądło (fundatora Nagrody Dobrego Polaka) z żoną, emerytowanych nauczycieli, radę pedagogiczną oraz społeczność szkolną III LO.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pracownikom oświaty przyznawane są nagrody, ordery i odznaczenia:
* Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała p. Maria Bartnicka,
* Nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymała p. Anna Kietlińska,
* Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: p. Jan Żądło, p. Barbara Kalinowska i p. Iwona Łaniewska,
* Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymała p. Teresa Leszczyńska-Koziak,
* Nagrodą Dyrektora Szkoły zostali wyróżnieni: p. Maria Bartnicka, p. Maryla Boćkowska, p. Katarzyna Dral, p. Teresa Fedorowicz, p. Adam Jasiński, p. Barbara Kalinowska, p. Aneta Krajewska, p. Kinga Łowicka-Kwiatosz, p. Małgorzata Łupińska, p. Monika Magusiewicz, p. Anna Murawska, p. Katarzyna Nocna, p. Krystyna Ratasiewicz, p. Józefa Sosnowska, p. Ewa Zaniewska, p. Marta Zapolnik, p. Sylwia Żylińska-Awruk.
W imieniu nagrodzonych nauczycieli głos zabrała p. Józefa Sosnowska.

Część artystyczną, dedykowaną nauczycielom naszej szkoły i zaproszonym gościom, przygotowali uczniowie kl. I c, I f, II h, III b, III e pod kierunkiem p. Edyty Grodzkiej oraz p. Grażyny Kudelskiej-Pasławskiej. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się stypendyści Studia Tańca Fair Play Crew oraz tancerze ze Studia Tańca Towarzyskiego Rytm.

W tym roku wśród uczniów II i III klas III Liceum Ogólnokształcącego został przeprowadzony plebiscyt na najbardziej charakterystycznych nauczycieli naszej szkoły. Przyznano wyróżnienia w następujących kategoriach:
- Najlepszy Opiekun Wycieczek: p. Krzysztof Modzelewski,
- Nauczyciel Obdarzony „Złotymi Ustami”: p. Anna Kietlińska,
- Nauczyciel Najbardziej Miłosierny: p. Anna Siemienkowicz,
- Największy Indywidualista: p. Adam Borysiewicz,
- Najbardziej Punktualny Nauczyciel: p. Jadwiga Ratyńska,
- Najweselszy Nauczyciel: p. Anna Siemienkowicz,
- Nauczyciel Wzbudzający Największy Respekt: p. Grażyna Kudelska-Pasławska,
- Najlepszy Przyjaciel Ucznia: p. Wioletta Właszczuk,
- Nauczyciel Obdarzony Największym Poczuciem Humoru: p. Józefa Sosnowska.