Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 paź 2008 Przedsiębiorcy ze szkolnej ławki – Kurier Poranny 2008, nr 235

Praktyczne zajęcia z przedsiębiorczości to świetny pomysł – uważa Emil Sidor. To on jest liderem szkolącej się grupy w III LO.
Musieliśmy na przykład wymyślić kilkadziesiąt sposobów wybrnięcia z jednej sytuacji – opowiada Ania Jakoniuk z klasy IId w III LO w Białymstoku. – Każdy pomysł się liczył. To nam pokazało, że jesteśmy zespołem, który działa wspólnie.
Ania i jej kilkunastu kolegów z ogólniaka właśnie szkolą się w ramach projektu „Eko-Kluby Przedsiębiorczości”. Mieli już zajęcia z marketingu i kreatywnego myślenia.

Połowa to przyszli biznesmeni.
A cała przygoda z przedsiębiorczością uczniów III LO zaczęła się od Emila Sidora. To on przeczytał w prasie informację o konkursie. I namówił kolegów, żeby wziąć w tym udział. – W przyszłości chcę studiować na SGH – zdradza Emil Sidor, lider szkolącej się grupy. – A ten projekt też wiąże się z pieniędzmi i przedsiębiorczością. I może nam pomóc w życiu.
Bo takie zajęcia to coś zupełnie innego niż czytanie podręczników.
– Są o wiele ciekawsze – ocenia Ania Jakoniuk. – Poza tym tutaj możemy posłuchać prawdziwych ekspertów.Uczniowie nie znaleźli się na tych zajęciach przypadkowo. – Myślę, że co najmniej połowa z nas myśli o założeniu w przyszłości własnych firm – ocenia paulina Walesiuk, uczestniczka projektu.

Za plan na Maltę
A gra w tej zabawie jest warta świeczki – Wycieczka na Maltę to łakomy kąsek - przyznaje Emil Sidor.
Dlatego uczniowie pilnie słuchają wykładowców. Wiedzą, że konkurencja z innych szkół nie śpi. I pozostali uczestnicy projektu też będą łamać sobie głowy nad zrobieniem interesującego i realistycznego biznesplanu. Grupa z III LO już pomysły na biznes ma. Ale za żadne skarby ich nie zdradzi. – Na koniec zrobimy burzę mózgów i wybierzemy ten najlepszy – mówi Kasia Mudryk, jedna z uczennic.

Co to za projekt
„Eko-Kluby Przedsiębiorczości” to projekt Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Podczas warsztatów uczniowie z pomocą ekspertów przygotują biznesplany dotyczące wymyślonej przez nich firmy. Projekty te wezmą udział w konkursie. Jego zwycięzcy wyjadą na Maltę.
Aneta Boruch