Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
17 wrz 2008 VIII Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru – 11.09.2008r.

Młodzież naszej szkoły, na czele z pocztem sztandarowym, jak co roku wzięła udział w uroczystościach poświęconych pamięci Polskiego Sybiru. Uczniowie wraz z opiekunem mieli zaszczyt reprezentować naszą szkołę w VIII Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który miał miejsce 11 września. Uroczystości przyciągnęły ponad 10 tysięcy uczestników. W tegorocznym marszu, który przebiegał pod hasłem „Bohaterskie Polki – Matki Sybiraczki” wzięli udział goście z całej Polski, Litwy, Ukrainy oraz Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wiemy, że trzeba pamiętać o tej tragedii, o tych wszystkich, co pozostali na „nieludzkiej ziemi”.