Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
03 wrz 2008 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 w IIILO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 odbyło się 1 września 2008r.

1 wrzesień jest szczególnym dniem w kalendarzu polskiej szkoły – po wakacyjnej przerwie spotykają się uczniowie, nauczyciele, rodzice. Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań, zarówno uczniów, nauczycieli i rodziców. Nowy rok szkolny widziany z perspektywy to czas kontynuacji, ale też początek realizacji zaplanowanych wcześniej zamierzeń i pomysłów. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co przyniesie nam nowy rok szkolny.

Drodzy Uczniowie:
Życzę Wam, abyście w nowy rok szkolny wkroczyli z energią i entuzjazmem. Zdobywanie wiedzy nie musi być męczące i nudne, a wprost przeciwnie, może stać się pasją. Będzie tak, jeśli każdy z Was uświadomi sobie, że wiedza jest Waszym kapitałem, że otwiera przed Wami wiele możliwości i jest gwarantem dobrej przyszłości. Odnalezienia takiej pasji w sobie życzę dziś każdemu z Was.
Szkoła ma Wam pomóc poznać samych siebie, otaczający Was świat i ludzi, dobrze przygotować Was do dorosłego życia, abyście mogli w nim odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć. Szkoła przyjazna, a zarazem wymagająca – to nasz cel. Dobry nauczyciel ustawi Wam wysoko poprzeczkę, ale zapewni też wsparcie, które sprawi, że jej wysokość okaże się możliwa do pokonania.
Drodzy Nauczyciele:
Życzę Państwu wiele sukcesów pedagogicznych, które będą powodem do satysfakcji i spełnienia zawodowego, a także radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy. Młodzi ludzie potrzebują mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych nauczycieli, którzy pomogą im stać się ludźmi odpowiedzialnymi, otwartymi na innych, potrafiącymi współdziałać, konstruktywnie rozwiązywać problemy, budować poczucie własnej wartości.
Drodzy Rodzice:
Istotą szkoły bezpiecznej, przyjaznej i wymagającej jest tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu. Tylko w atmosferze zaufania, zrozumienia, wsparcia nas dorosłych, młodzież może rozwinąć cały swój potencjał. Podstawowym i naturalnym środowiskiem wychowawczym dla każdego młodego człowieka jest rodzina. Zadaniem szkoły jest ją wspierać w trudnym procesie wychowania. Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazuję wszystkim Rodzicom. Za niezwykle cenne uważam Państwa zaangażowanie w sprawy szkolne i dlatego proszę o nie również w tym roku szkolnym.
Dzisiaj 1 września wszyscy z równymi nadziejami rozpoczynamy Rok Szkolny 2008/2009.