Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
11 cze 2008 Dzień Sportu w III LO – 18 czerwca 2008r.

We środę 18.06.2008 w III LO B-stok miał miejsce „Dzień Sportu”. Odbyły się ciekawe konkurencje i świetne pokazy. Rozpoczęło się od pokazu grupy tanecznej Fair Play „Kwadrat”, w której tańczą dwie uczennice naszej szkoły Ela Osiejewska z I c i Monika Radziszewska z I h.

Później rozegrano mecz siatkówki dziewcząt: klasy pierwsze na drugie. Zwyciężyły starsze koleżanki z klas drugich 2:1.


Jednocześnie toczył się mecz piłki nożnej: reprezentacja klas I na reprezentację klas II. Kolejny sukces zanotowali starsi uczniowie pokonując „ pierwszaków” 2:1.
Po spotkaniu siatkarek na sali gimnastycznej odbyły się ciekawe pokazy karate i judo. Występ karate w kata, przygotowała Marta Woldańska z IIf z Kaisho Karate Klub Białystok.Sebastian Skorupski, uczeń klasy IIb, zawodnik KU AZS PB przygotował wraz z klubowymi kolegami pokaz judo. Występ dostarczył niesamowitych wrażeń i był połączony ze zbiórką pieniędzy dla chorego dziecka.

Po zakończeniu meczu piłki nożnej na boisku rozpoczęto rywalizację w przeciąganiu liny. Zgłosiły się reprezentacje siedmiu klas. W finale walczyła klasa Ib i IIf. IIf okazała się najlepsza.

Kolejny etap miał miejsce na sali, gdzie po dwóch stronach siatki stanęli siatkarze klas I i II. I tym razem starsi byli górą i wygrali 2:0.
Współzawodnictwu sportowemu blasku dodał występ grupy New Style Hip-Hop ze studia tańca Fair Play

oraz pokaz tańca break dance Konrada Wałuszko z klasy IId, który zakończył zmagania sportowców.

Uczestnicy Dnia Sportu otrzymali słodkie nagrody w postaci lizaków.

Do zobaczenia w przyszłym roku !