Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
26 maj 2011 Zdawaliśmy maturę po hiszpańsku – Kurier Poranny 2011, nr 2 118, s. 6

Kilkudziesięciu uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pałacowej zakończyło wczoraj maturę egzaminem z języka hiszpańskiego. To absolwenci pierwszej w regionie dwujęzycznej klasy.
Jesteśmy ambitni, spędziliśmy w tej szkole cztery lata, więc o wyniki możemy być spokojni – uważa Sylwia Chuczun, absolwentka polsko-hiszpańskiej klasy w III LO przy ul. Pałacowej.
Wczoraj zmierzyła się z ustnym egzaminem z języka hiszpańskiego. – Dostaliśmy artykuł, który trzeba było przeczytać, a potem streścić. Jest też rozmowa z zespołem egzaminującym. Atmosfera jest sympatyczna – ocenia Sylwia.
Tym egzaminem zakończyła zmagania z maturą w języku polskim oraz hiszpańskim. Ta ostatnia została przeprowadzona w szkole przy ul. Pałacowej po raz pierwszy.
- Musieliśmy napisać test z języka i literatury hiszpańskiej oraz z historii i geografii. Na wyniki musimy poczekać do kończ czerwca, tak jak w przypadku polskiej matury – dodaje Sylwia Choczun.
Dwujęzyczna klasa w III LO to jedyna taka grupa w naszym regionie. Utworzona została w 2007 roku na podstawie podstawie porozumienia między polskim i hiszpańskim ministrem edukacji. Tegoroczni maturzyści z III LO mają szansę zdobyć świadectwo dojrzałości uznawane w dwóch państwach. Otwiera ono przed nimi polskie oraz hiszpańskie uczelnie.