Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
19 kwi 2011 Dzień Otwarty w III LO

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wita gimnazjalistów w gościnnych progach III LO

18 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2011/2012. Uczniowie III LO opowiadali młodszym kolegom o specyfice poszczególnych profili klas, o atmosferze panującej w szkole, o różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych.
Na małej sali gimnastycznej prezentowany był wideoklip III LO, prezentacja multimedialna oraz prezentacja klasy hiszpańskiej. Ponadto uczniowie gimnazjów mieli okazję obserwować eksperymenty fizyczne, które były wykonywane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Wojciecha Panasewicza oraz eksperymenty chemiczne prezentowane przez uczniów klas medycznej i biologiczno-chemicznej pod kierunkiem p. Justyny Ostrowskiej i p. Agnieszki Drowanowskiej. W sali informatycznej natomiast miało miejsce spotkanie z pracownikami Politechniki Białostockiej, którzy prezentowali różnorodne urządzenia techniczne i objaśniali zasady ich funkcjonowania. Gimnazjaliści zainteresowani nauką w klasie hiszpańskiej mogli obejrzeć pracownię do nauki języka hiszpańskiego, prezentację multimedialną o klasie dwujęzycznej, a także spróbować potraw kuchni hiszpańskiej.
Rozegrano również mecze koszykówki i piłki nożnej. Reprezentacje III LO zmierzyły się z reprezentacjami gimnazjów.
Gimnazjaliści swoje wrażenia mogli wyrazić przypinając do tablicy emocji kolorowe znaki graficzne.

Stoiska, na których można się zapoznać ze specyfiką poszczególnych profili klas

Tłumnie oblężone stoisko klasy biologiczno-chemicznej

Samorząd Szkolny zachęca gimnazjalistów do nauki w III LO

Uczniowie III LO w gotowości do odpowiedzi na wszelkie pytania gimnazjalistów

Eksperyment fizyczny

W sali fizycznej

W sali fizycznej wiele się działo…

Młodzi chemicy z III LO prezentują gimnazjalistom doświadczenia chemiczne

Chemicy w akcji

Eksperymenty na korytarzu szkolnym

Kuchnia hiszpańska

Prezentacja klasy hiszpańskiej

Pracownik Politechniki Białostockiej prezentuje uczniom wynalazki młodych naukowców

Robociki z Politechniki

Uczniom najbardziej podobał się mechaniczny piesek

Pojazd zdalnie sterowany komputerowo

Uczniowie III LO kontra uczniowie PG 18

Licealiści w natarciu

Pani dyrektor Małgorzata Górniak wita przybyłe drużyny sportowe

Zaproszeni sportowcy

Mecz piłki nożnej

Będzie gol?

Trener Piotr Półtorak udziela wskazówek drużynie III LO

Po wizycie w III LO gimnazjaliści wyrażają swoje opinie na tablicy emocji

Tablica emocji

Gimnazjaliści zapoznają się z ofertą III LO

fot. K. Maciejuk