Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
08 kwi 2011 Finał Konkursu Recytatorskiego „Francophonie poétique” 2011

Pani dyrektor III LO Małgorzata Górniak, inauguruje Wiosnę Francuską

Finał Konkursu Recytatorskiego odbył się już po raz szósty w III LO 1 kwietnia 2011r. Odbywał się on pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny sprawowało Polskie Radio Białystok i Kurier Poranny. Do finału zakwalifikowało się 37 uczestników w trzech kategoriach: gimnazjum, liceum i szkoła wyższa. Przesłuchania odbywały się przy drzwiach zamkniętych. Na sali mogli przebywać nauczyciele, rodzice i przyjaciele uczestników. Czteroosobowe jury oceniało recytacje dwóch utworów: jeden w języku francuskim, drugi w języku polskim. Recytowane utwory to bajki francuskie i afrykańskie, ponieważ tegoroczna edycja była zatytułowana „Frankofonia baśniowa”.
Przesłuchania trwały od godz. 9.00 do 14.00. Obrady jury zakończyły się o godz. 15.00, o której to zaczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów III LO. Na początku przedstawiono prezentację multimedialną pt. „Wokół bajki”, która przybliżyła sylwetki francuskich bajkopisarzy i ich dorobek literacki (prezentację przygotowali: Martyna Awier i Olaf Laszewicz z kl. I h oraz uczniowie z kl. II f). Następnie uczennice naszej szkoły (Barbara Żukowska kl. II h i Izabela Karczewska kl. I h) zaprezentowały bajkę pt. Czerwony Kapturek Ch. Perrault w języku francuskim. Równocześnie widzowie mogli obejrzeć pokaz ilustracji do bajki autorstwa Izabeli Turowskiej z kl. I i. Kolejnym punktem programu był koncert piosenek ze znanych bajek w języku francuskim. W koncercie wzięli udział: Kamila Cieśluk z kl. I h, Martyna Kordziewicz z kl. III i, Ewa Jakimowicz z kl. III c, Maja Sass z kl. III h, Robert Mróz z kl. III i, Krzysztof Kurianowicz z kl. III h oraz Rafał Perkowski z kl. 0 g. Na zakończenie przedstawiono spektakl pt. „List miłosny” w reżyserii Karoliny Sochoń z kl. III h (w przygotowaniu Finału Konkursu FP wzięło udział ponad 30 uczniów naszej szkoły). Uczestników konkursu i przybyłych gości otoczyła opieką kl. I h.

Po zakończeniu części artystycznej jury przedstawiło werdykt i wręczyło nagrody. Nagrodą za I miejsca w kategoriach Liceum i Szkoła wyższa był 10-cio dniowy wyjazd do Francji ufundowany przez Ambasadę Francji w Polsce. Nagrodą za I miejsce w kategorii Gimnazjum był kurs językowy ufundowany przez Empik School. Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali również nagrody od Dyrektora III LO. Pozostałe nagrody ufundowało Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe, Wydział Filologii UwB, portal internetowy „francuski. fr” oraz księgarnie językowe: PolAnglo, LektorKlett, Edukator.

Kliknij tutaj aby pobrać informacje dotyczące wyników Konkursu Recytatorskiego „Francophonie poétique”

Prowadzące finał – Zuzanna Kudrycka kl. I h oraz Dominika Bolek kl. I h

Barbara Żukowska kl. II h oraz Izabela Karczewska kl. I h, w bajce pt. „Czerwony Kapturek” w j. francuskim

Maja Magdalena Sass kl. III h podczas występu

Rafał Perkowski kl. 0g, Robert Mróz kl. III i oraz Krzysztof Kurianowicz kl. III h, w piosence „Belle”, z musicalu „Notre-Dame”

Przedstawienie pt. „List Miłosny” w reżyserii autorskiej Karoliny Sochoń z kl. III hp>

Laureaci konkursu recytatorskiego

fot. K. Maciejuk