Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
29 mar 2011 Sprzęt audiowizualny w prezencie od NBP – Gazeta Wyborcza, 24 marca 2011

20 szkół średnich z województwa podlaskiego otrzymało audiowizualne zestawy w postaci tablicy interaktywnej, projektora i oprogramowania do nauki przedsiębiorczości i ekonomii. Fundatorem tych pomocy do nauki jest Fundacja Narodowego Banku Polskiego.
Te prezenty to element większego programu prowadzonego przez Fundację NBP (przy wsparciu NBP) – a chodzi o „Strategię Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego”. Fundacja m.in. inicjuje i prowadzi programy i kampanie społeczne oraz edukacyjne w zakresie rozwoju nauk ekonomicznych i edukacji ekonomicznej. 20 podlaskich szkół to część placówek, jakim w marcu Fundacja NBP przekazała audiowizualny sprzęt. W sumie 100 takich zestawów trafiło również do szkół z woj. podkarpackiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego.
W środę w III LO w Białymstoku odbyła się prezentacja tego, co taki sprzęt audiowizualny potrafi. W spotkaniu udział wziął Eryk Pyra, prezes Fundacji NBP. Poza tą szkołą w gronie 20 szczęśliwców, którzy sprzęt audiowizualny dostali (placówki wskazało Kuratorium Oświaty w Białymstoku), jest m.in. VI LO w Białymstoku, Zespół Szkół w Siemiatyczach, Zespół Szkół w Michałowie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie. Fundacja NBP zapewniła też bezpłatny montaż i konfigurację zestawu oraz szkolenie dla nauczycieli. Każda ze szkół otrzymała też komputerowy program do nauki przedsiębiorczości.

Gazeta Wyborcza 2011, nr 69, s. 4 (24 marca 2011 r.)