Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
25 mar 2011 Finał Licealiady Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt 2011

W dniu 24 III 2011 r. w gościnnej hali sportowej VI LO w Białymstoku odbył się finał wojewódzki Licealiady Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt. Reprezentacja III LO zajęła I miejsce.
Nasze zawodniczki bardzo dobrze spisywały się podczas całego cyklu rozgrywek wygrywając w rundzie zasadniczej 10 z 11 meczów. Przegraliśmy tylko w Łomży z tamtejszym III LO w stosunku 1:2. Wśród finalistów znalazły się również drużyny ZSR-CKP z Białegostoku (ubiegłoroczny mistrz licealiady) oraz ZSOiZ z Moniek. W pierwszych meczach finałów ZSR B-stok pokonał 2:0 drużynę z Moniek natomiast nasze siatkarki zrewanżowały się za porażkę w lidze i pewnie pokonały III LO z Łomży 2:0. W meczu o brązowy medal doszło do niespodzianki – 2:0 dla ZSOiR Mońki. Mecz o złoto III LO grało z ZSR-CKP B-stok (podobnie jak w ubiegłym roku). Jak przystało na finał było wiele emocji, zwrotów akcji i dramaturgii.

Prowadzenie zmieniało się kilka razy w każdym secie, jednak to nasze dziewczyny wykazały więcej determinacji i w decydujących momentach gry zdobywały cenne punkty.
Zwycięstwo 2:0 z ubiegłorocznymi mistrzyniami licealiady jest tym cenniejsze, że na początku meczu kontuzji stawu skokowego doznała nasza najlepsza środkowa Barbara Sokolińska z III H.

Po turnieju oprócz medali przyznano też nagrody indywidualne. MVP Licealiady uznano Małgorzatę Właszczuk z III LO, a Martyna Malinowska otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny. Kibice i obserwatorzy zgodnie ocenili, że wszystkie siatkarki, nawet zmienniczki zagrały bardzo dobre zawody i zasługują na słowa uznania. Nagrody, puchary i medale wręczała p. dyrektor
III LO Małgorzata Górniak.

Skład reprezentacji III LO :

Szypcio Zuzanna I i – libero
Właszczuk Małgorzata II c
Okruszko Marta III c
Piekarska Hanna II a
Malinowska Martyna III c
Woynarowska Ewa III h
Wilczewska Karolina I g
Jaworowska Małgorzata Ii
Sokolińska Barbara III h
Zawistowska Joanna I d
Dziemianowicz Magda Ii
Matysewicz Urszula III i – kapitan zespołu
Antoniak Julia II h
Kowalewska Patrycja II c
trener: Adam Aronowicz