Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
18 paź 2010 Dzień Edukacji Narodowej w III LO

14 października to dzień, w którym wszyscy polscy nauczyciele obchodzą swoje święto. W naszej szkole uroczystość związana z tym dniem miała miejsce 13 października 2010r. Przybyli na nią nauczyciele – emeryci, jak również ci, którzy pracują obecnie i młodzież klas I i II naszego Liceum.
Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Górniak, wręczając nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Młodzież oklaskiwała wybitnych pedagogów, ciesząc się z ich sukcesów. Zaprzyjaźniony z naszym liceum od lat – fundator nagrody „Dobrego Polaka” – Pan Jan Edward Żądło wręczył Pani Dyrektor srebrną monetę z popiersiem K.K. Baczyńskiego, dziękując za coroczną organizację Święta Konstytucji Trzeciego Maja, gdyż to właśnie podczas tej uroczystości jest wręczana naszym uczniom nagroda „Dobrego Polaka”. Pan Żądło złożył również serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom.
Dzień Edukacji Narodowej to również czas przyznawania stypendiów uzdolnionym uczniom. W tym roku otrzymało je 22 uczniów naszego Liceum.
Samorząd Szkolny, jak co roku, zorganizował plebiscyt wyłaniający nauczycieli najlepszych w opracowanych przez uczniów kategoriach:
Mistrz ciętej riposty prof. Marianna Pyć
Najsłodszy nauczyciel prof. Grzegorz Dąbrowski
Mistrz dowcipu prof. Teresa Fedorowicz
Najpiękniejszy uśmiech prof. Leszek Jawor
Najostrzejszy nauczyciel prof. Irena Bobrus
Nauczyciel złote serce prof. Anna Siemienkowicz
Pieczę nad oficjalną częścią uroczystości sprawowała mgr Beata Parciak. Drugą część uroczystości wraz z uczniami klas: IIIe, IIa przygotowała mgr Magdalena Bartnicka-Łętowska. Całą salę wypełniły dźwięki odśpiewanej przez uczniów pieśni „Gaudeamus igitur”. Następnie inscenizowano lekcje różnych przedmiotów, przedstawiając w nieco karykaturalnym świetle lekcyjne perypetie uczniów i nauczycieli. Przedstawieniu towarzyszyły salwy śmiechu i brawa publiczności. Refren „ Gaudeamus” zakończył spektakl.
Pamiątkowe zdjęcia były finałem uroczystego spotkania naszych pedagogów.