Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
04 lis 2010 Wycieczka do Warszawy 7.10.2010r.

7 października 2010 r. miłośnicy musicali, uczniowie z klas drugich i trzecich pod opieką: Urszuli Wiśniowolskiej, Anny Murawskiej i Teresy Leszczyńskiej-Koziak wczesnym rankiem wyjechali do Warszawy. W planie mieliśmy zwiedzenie Sejmu oraz obejrzenie w Teatrze Roma musicalu wszech czasów pt. „Nędznicy” („Les Misérables”) opartego na ponadczasowej powieści Wiktora Hugo. W styczniu tego roku w Londynie odbyło się 10 000 przedstawienie musicalu, co stanowi absolutny światowy rekord..
W Sejmie wysłuchaliśmy fragmentów wystąpień posłów na temat przyszłorocznego budżetu. Niewątpliwie, to ciekawe doświadczenie spojrzeć z balkonu na salę sejmową, nieco pustą, bo jak potem usłyszeliśmy od sympatycznej pani z Kancelarii Sejmu, która była naszym przewodnikiem, trwały prace w Komisjach. Na pamiątkę zrobiliśmy kilka zdjęć.

Musical „Nędznicy” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, którego premiera odbyła się 25 września 2010 r. to wielkie widowisko przygotowane z ogromnym rozmachem, ze wspaniałą scenografią Grzegorza Policińskiego i kostiumami Magdaleny Tesławskiej i Pawła Grabarczyka. A wszystko na tle doskonałej muzyki Claude-Michela Schönberga (twórcy m.in. ”Miss Saigon). To z tego musicalu pochodzi wiele przebojów, m.in. „Wyśniłam sen” (”I Dreamed a Dream”). W przedstawieniu wykorzystano nowoczesne rozwiązania techniczne, ruch dekoracji odbywał się poprzez zdalnie sterowane platformy sceniczne – pozycjonowane laserowo. Musical dostarczył nam wielu wrażeń. Był najciekawszym spektaklem przez nas oglądanym.