Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
30 wrz 2010 Lekcje w Archiwum Państwowym i Bibliotece Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Elementy wystawy „Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania”, z której najbardziej żywiołowo cieszyli się najmłodsi czytelnicy

13 września 2010 roku uczniowie klasy II D wraz z opiekunem p. Małgorzatą Tomaszewską odwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, w której mieli możliwość obejrzenia wystawy „Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania”. W czasie zwiedzania biblioteki zobaczyli, jak funkcjonuje i pracuje taka instytucja oraz, co ma nam do zaoferowania. Mogli dowiedzieć się, jak uzyskać informacje i w jakiej formie są one dostępne. Przekonali się, że biblioteka jest bardzo nowoczesnym i idącym z duchem czasu miejscem. Instalacje wystawy uświadomiły młodzieży z jakimi obszarami wiąże się im ta instytucja – czytaniem, pisaniem, informacją, słuchaniem, spotkaniem a także z odpoczynkiem.
Trochę inny charakter miała lekcja w Archiwum Państwowym w Białymstoku, które uczniowie klasy II A odwiedzili 29 września. Temat lekcji: „Poznaj historię swojej rodziny. Źródła do badań genealogicznych oraz zasady ich przeprowadzania” bardzo ciekawie i w przystępny sposób przybliżył młodzieży p. Arkadiusz Gawroński.

Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku.

W dziale Zbiorów Specjalnych BU.

Lekcja w Archiwum Państwowym w Białymstoku.