Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
26 lis 2006 Współpraca z niemiecką instytucją EAO

Współpraca z niemiecką instytucją EAO

III Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego współpracuje od siedmiu lat z niemiecką instytucją „Europejska Akademia Obywatelska” oraz „Niemiecko-Polską Współpracą Młodzieży”. Dzięki tej współpracy i finansowemu wsparciu przez „Jugendwerk” uczniowie mają możliwość uczestniczenia dwa razy w roku w seminariach o tematyce integracji europejskiej, o demokracji , o globalizacji, o sprawach młodych ludzi oraz o problemach przygranicznych. W spotkaniach uczestniczy młodzież z Polski i Niemiec, lub z wielu krajów europejskich. Dotychczas wszystkie spotkania odbywały się tylko na terenie Niemiec. W bieżącym roku miejscem spotkania będzie Białystok, a uczestniczyć w nim będzie młodzież z naszej szkoły, Niemiec i Litwy. W okresie wakacji grupa naszych uczniów weźmie udział w spotkaniu z młodzieżą niemiecką na terenie Niemiec. III Liceum Ogólnokształcące jest również członkiem międzynarodowej organizacji „Youth For Understanding”, która umożliwia roczną naukę w szkole w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz USA. Młodzież uczestniczy wówczas nie tylko w życiu szkoły, ale również mieszkając u rodziny, np. niemieckiej, intensywnie poznaje kulturę i obyczaje tego kraju. Współpraca z organizacjami międzynarodowymi zachęca i motywuje młodzież do nauki języków obcych.