Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
31 maj 2010 III LO na XI Forum Szkół

Uczniowie klasy 0g podczas Wiosennej Parady Młodych

W dniu 1 czerwca w godz. 10.00 – 20.00 w Galerii Alfa odbyło się XI Forum Szkół, w którym brała udział również nasza szkoła. W tym roku położyliśmy nacisk na promocję klasy hiszpańskiej.
W ramach XI Forum Szkół odbyła się Wiosenna Parada Młodych. Nasza szkołę reprezentowała klasa dwujęzyczna z hiszpańskim językiem nauczania 0g.

Uczniowie klasy 0g podczas Wiosennej Parady Młodych

Uczniowie klasy 0g podczas Wiosennej Parady Młodych

Pani Barbara Kalinowska – wicedyrektor szkoły, pan Wojciech Janowicz – dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Białymstoku, Pani Dyrektor Małgorzata Górniak, Ewelina Gajko, kl. II e – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hubert Lepionka, kl. I h, Magdalena Rek, kl. II e – wiceprzewodnicząca SU, Emilia Skowrońska, kl. I h

Pani Barbara Kalinowska – wicedyrektor szkoły i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ewelina Gajko, kl. II e, wiceprzewodnicząca SU – Magdalena Rek, kl. II e oraz Emilia Skowrońska, kl. I h i Hubert Lepionka, kl. I h.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ewelina Gajko, kl. II e, wiceprzewodnicząca SU – Magdalena Rek, kl. II e.

Pani Barbara Kalinowska – wicedyrektor szkoły, Kamila Krekora, kl. I h, pan Adam Jasiński – wicedyrektor szkoły, Anna Adamczuk, kl. I h.

Pani Barbara Majewska oraz uczennice kl. II h Martyna Daniłowicz i Julita Żukowska

Ruchomymi schodami wprost na scenę.

Pełna gotowość przed występem

Agata Sadowska, kl. I h (zagubiona Hela szukająca odpowiedniego liceum)

Ekipa III LO na scenie pod czujnym okiem reżysera- Roberta Mroza z kl. II i.

Tańczą: Agnieszka Kalinowska kl. II a, Ewelina Perkowska kl. Ih, Joanna Stachniewicz kl. IId, Justyna Sienkiewicz kl. Id w tle reszta zespołu

Paweł Poznański kl. II a (zapowiadający profile klas)

Patrycja Dobrzyńska, kl. I b (jako uczennica klasy hiszpańskiej) i Michał Danilczuk (XI LO) (jako nauczyciel języka hiszpańskiego)

Natalia Tyszko kl. II c Michał Danilczuk (XI LO) w płomiennym pasodoble, (para, która zdobyła tytuł II wicemistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich)

Kamila Krekora, kl. Ih, Patrycja Dobrzyńska, kl. I b (jako złodzieje)

Reżyser przedstawienia Robert Mróz z kl. IIi akompaniuje wokalistkom – reprezentującym klasę prawniczą.

Nasz wirtuoz

Ewa Jakimowicz, kl. IIc, Anna Dolińska, kl. Ig, Michalina Żyłkiewicz, kl. IIi (jako reprezentantki klasy prawniczej broniące prawa przed złodziejami)

Karolnia Kasiuk, kl. Ih, Aleksandra Jankowska, kl. I h, Urszula Malinowska, kl. I h (jako raperzy prezentujący klasę ekonomiczną).

Dominika Bielawska, kl. I h, Kamila Krekora, kl. I h (jako biegłe w ekonomii baletnice).

Kornelia Wasiluk, kl. II c , Dominika Bielawska, kl. I h, Patrycja Dobrzyńska, kl. I b (prezentujące klasę medyczną).

. Artur Paszkiewicz, kl. I b (jako szalony chemik).

Dominika Bielawska, kl. I h, Patrycja Dobrzyńska, kl. I b, Artur Paszkiewicz, kl. I b (prezentujący klasę medyczną)

Urszula Malinowska, kl. I h (początek choreografii do finałowego tańca Bollywood)

Diana Stankiewicz, kl. II c

Urszula Malinowska, kl. I h, Patrycja Dobrzyńska, kl. I b, Joanna Kubik, kl. h , Diana Stankiewicz, kl. II c, Dominika Bielawska, kl. I h, Ewa Jakimowicz, kl. II c, Agata Sadowska, kl. I h, Kamila Krekora, kl. I h (finałowy taniec Bollywood).

Reżyser przedstawienia Robert Mróz z kl. II i po występie swojej ekipy.

Zamiast typowej relacji z wydarzenia, w którym uczestniczyła nasza szkoła, będziecie mogli przeczytać wywiad z jednym z naszych uczniów, który brał czynny udział w przygotowaniach. Robert Mróz, nasz ekspert, udzieli nam wszystkich informacji.
- Robercie, jak wspominasz tegoroczne forum szkół?
- Ten dzień był pełen emocji. Wraz z młodzieżą III LO od dłuższego czasu przygotowywaliśmy musical ‘Do trzech razy sztuka’. Nasz wysiłek i zaangażowanie miały mieć finał owego dnia. W późniejszym czasie okazało się, że nasze wyobrażenie o Forum szkół jest zupełnie inne od rzeczywistości. Korytarze centrum handlowego przeszły niesamowitą metamorfozę. Brnąłem pomiędzy przyszłymi fryzjerami, geodetami, kelnerami, kucharzami, piekarzami, florystami, rolnikami, kibicami Jagi, brzdącami białostockich przedszkoli, aż w końcu dotarłem do sceny pełnej artystów. Przeszedłszy przez wiwatujący tłum, na mej twarzy zagościł uśmiech, bowiem zobaczyłem tłumnie oblegane stoisko naszej szkoły. Dumnie na straży godnej reprezentacji w hiszpańskich sukniach stały Ewelina Gajko i Magda Rek w towarzystwie pani wicedyrektor Barbary Kalinowskiej.
- Co najbardziej przykuło Twoją uwagę na stoisku III LO?
- Myślę, że oprócz oryginalnych strojów naszego Samorządu na uwagę zasługiwały tablice zawierające ciekawe informacje o naszej szkole, uwzględniające np. Nagrodę Dobrego Polaka czy też laureatów Olimpiad Przedmiotowych. Miłym dodatkiem była możliwość wylosowania karteczek z sentencją w języku hiszpańskim przetłumaczoną również na język polski.
- Nie możemy się powstrzymać, ażeby nie zapytać, co Ty wylosowałeś?
- Nie wiem czy powinienem ujawnić moją tajemnicę… Te quiero.
- Ale wróćmy jeszcze do przedstawienia, które sam wyreżyserowałeś. Skąd pomysł na formę i fabułę?
- Każda szkoła miała tylko 10 minut, aby przedstawić różnorodność, wyjątkowość naszych zainteresowań i pasji, które możemy rozwijać w tej szkole. Dlatego, wraz z moimi przyjaciółmi, stworzyliśmy musical ‘Do trzech razy sztuka’. Mimo opóźnienia udało nam się wystąpić. A z jakim efektem? Mam nadzieję, że przekonamy się o tym wkrótce.
- A Ty, jako reżyser, jak oceniasz Wasz występ?
- Mam nadzieję, że stworzyliśmy coś oryginalnego, prawdziwego.
- Jakie jest Twoje ogólne wrażenie po forum szkół?
- Uważam, że takie imprezy są bardzo potrzebne, gdyż zrzeszają białostocką młodzież. Możemy się dzielić swoimi pasjami, przeżyciami, a przyjazna atmosfera sprzyja dobrej zabawie i zawieraniu nowych znajomości.
- Dziękujemy Ci bardzo za poświęcony nam czas.
-Również dziękuję i jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do brania udziału w takich przedsięwzięciach.

Wywiad z Robertem Mrozem, ucz. kl. II i przeprowadziły Ewelina Gajko i Magdalena Rek, ucz. kl. II e – przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.