Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
15 gru 2007 Stypendyści w roku szkolnym 2007/2008

W roku szkolnym 2007/2008 – dwudziestu sześciu szczególnie wyróżniających się uczniów naszego liceum otrzymało stypendia.
Najwyższym rangą Stypendium Prezesa Rady Ministrów został uhonorowany Kamil Hajduczenia ucz. klasy III f. Ogólnopolska uroczystość wręczenia tych stypendiów odbyła się 1.10.2007r w Warszawie. Kamil jest jednym z 4093 stypendystów w kraju. W roku szkolnym 2006/2007 uzyskał średnią ocen 5,364. W kwietniu 2007 r. został laureatem szczebla centralnego XXXIII Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Równie wysokie rangą Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymały: Amelia Choroszewska i Kamila Choroszewska z klasy III a. Należą one do 300 wyróżnionych uczniów w kraju i 17 z województwa podlaskiego.

Amelia Choroszewska w roku szkolnym 2006/2007 zdobyła tytuł laureata etapu centralnego ( III miejsce) XIX Olimpiady Filozoficznej, tytuł laureata etapu centralnego XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, wyróżnienie w postaci publikacji w 4. Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Literackie Kreacje” 2006
Kamila Choroszewska zdobyła tytuł finalisty XIX Olimpiady Filozoficznej, tytuł finalisty XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, tytuł finalisty 4.Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Literackie Kreacje” 2006, I nagrodę w Konkursie XIX Olimpiady Filozoficznej za najlepszą pracę etapu szkolnego.
Podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2007/2008 Prezydent Miasta Białegostoku wręczył 45 stypendiów – 8 z nich otrzymali uczniowie III LO. Są to:
Mateusz Jocz uczeń klasy Ib
Paulina Frankowska uczennica klasy Ie
Karolina Zaniewska uczennica klasy Ic
Piotr Daraszkiewicz uczeń klasy If
Agata Bulak uczennica klasy Ia
Julia Jurczuk uczennica klasy Ia
Amelia Choroszewska uczennica klasy III a
Kamila Choroszewska uczennica klasy III a

Mateusz Jocz jest laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki i podwójnym laureatem konkursu z fizyki. Jego nowym hobby są szachy.
Paulina Frankowska jest laureatką konkursów z biologii i języka angielskiego, finalistką konkursu z chemii. Jest fanką Jagiellonii Białystok. Paulina to uczennica pełna optymizmu, promieniejąca uśmiechem.
Karolina Zaniewska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, laureatka V stopnia konkursu „Test Matematyka Plus”.
Piotr Daraszkiewicz laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Fizycznego i Chemicznego. Jego zainteresowania to języki obce.
Agata Bulak laureatka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Biologicznego. Interesuje się fantastyką i filmem.
Julia Jurczuk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Historycznego. Interesuje się muzyką i fotografią.
3 września 2007 r. w Galerii Arsenał odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej WIDOK. W gronie 16 wyróżnionych znalazły się dwie uczennice z naszego liceum – Marta Kierkowicz i Patrycja Gilewicz z klasy IIIe
Marta Kierkowicz to osoba tolerancyjna oraz wrażliwa. Stara się nieść pomoc potrzebującym. W życiu przyświeca jej idea księdza Jana Twardowskiego: „Umieć zawsze odpowiedzieć dobrem, miłością, sercem”. Akceptuje oraz stara się wcielać w życie wartości chrześcijańskie, między innymi pisze ikony. Zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w VII edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Zabytki sztuki ikonografii w rysunkach dzieci i młodzieży”. W roku szkolnym 2006/2007 została nagrodzona Nagrodą Dobrego Polaka.
Patrycja Gilewicz interesuje się naukami przyrodniczymi, a szczególnie biologią. Marzeniem Patrycji jest ukończenie studiów medycznych i niesienie pomocy innym. Wrażliwość, wewnętrzne ciepło, jakie z niej emanuje przekłada się na jej pasję, którą jest taniec. Wraz z grupą „Szał” uczestniczy w wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając liczne sukcesy.
Już po raz drugi 13 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium motywacyjne Dyrektora III LO.
Wyróżnionymi uczniami są:
Agnieszka Jaranowska uczennica klasy IIIe
Marcin Czaban uczeń klasy IIIe
Anna Małgorzata Sosnowska uczennica klasy IIIe
Magdalena Jadeszko uczennica klasy IIIe
Remigiusz Kazimierczyk uczeń klasy IIIe
Kamil Hajduczenia uczeń klasy IIIf
Paweł Kosk uczeń klasy IIIf
Katarzyna Marcinkowska uczennica klasy IIa
Karolina Horoszko uczennica klasy IIa
Ewelina Elżbieta Wilczewska uczennica klasy IId
Cezary Prus uczeń klasy IIf
Natalia Sakowicz uczennica klasy IIh
Karolina Sadowska uczennica klasy IIh

Agnieszka Jaranowska od czterech lat jest podopieczną Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jako uczennica klasy drugiej została laureatką XVII Olimpiady Teologii Katolickiej „Trwajcie mocni w wierze”. Dwukrotnie uczestniczyła w finale eliminacji okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Próbuje swoich sił twórczych w dziedzinie poezji i prozy. Średnia ocen: 5,0.
Marcin Czaban odznacza się wielką wrażliwością artystyczną. Jego prace fotograficzne zwracają uwagę kunsztem artystycznym, wyczuciem barwy i przestrzeni. Fotografie, które prezentuje na wystawach szkolnych i pozaszkolnych charakteryzuje dojrzałość formy i techniki. Swoją pasję potrafi łączyć z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Średnia ocen 4,83.
Anna Małgorzata Sosnowska to uczennica ambitna, pracowita. Główną pasją jest biologia i muzyka. Wraz z chórem Młodzieżowego Domu Kultury dwukrotnie uzyskała Złoty Kamerton. Średnia ocen 4,81.
Magdalena Maria Jadeszko to uczennica bardzo ambitna, systematyczna, rzetelna. Łączy zainteresowania naukowe, językowe i sportowe. W Olimpiadzie Teologii Katolickiej uzyskała 8 miejsce i indeks na wyższą uczelnię. Średnia ocen 5,08.
Remigiusz Kazimierczyk osiąga celujące wyniki w nauce, życzliwy, koleżeński, aktywnie uczestniczy w życiu IIILO. Realizował program „Podlasie wielu kultur”. Współredaktor projektu „Rytm życia” Średnia ocen 5,08.
Paweł Kosk – jego wielką pasję stanowi historia. W kwietniu 2007 r. Paweł został finalistą XXXIII Olimpiady Historycznej. W 2006r. uczestniczył na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Paweł jest człowiekiem pogodnym i życzliwym, lubianym przez kolegów. Średnia ocen: 4,83.
Katarzyna Marcinkowska jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1861 Od konfederacji barskiej do Powstania Styczniowego” Interesuje się historią, pisze opowiadania i wiersze, a wolnych chwilach czyta wiersze Mickiewicza. Średnia ocen 4,87.
Karolina Horoszko została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym w ogólnopolskim konkursie na plakat „Holokaust – wieczna pamięć”, organizowanym przez Ośrodek informacji ONZ w Warszawie i Fundację Shalom oraz wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie „Kotański znany i nieznany” – w kategorii literackiej. Interesuje się dziennikarstwem oraz fotografią i grafiką komputerową. Średnia ocen 4,8.
Ewelina Elżbieta Wilczewska jest pracowita i ambitna. Interesuje się matematyką, chętnie uczy się języków obcych. Osiąga sukcesy w konkursach matematycznych:
wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Matematyczny Kangur 2007oraz nagroda I stopnia (IV miejsce) w klasyfikacji indywidualnej w Podlaskim Konkursie Matematycznym Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2007. Średnia ocen 4,92.
Cezary Prus to klasowy omnibus. Cechuje go ogromna pracowitość i ambicja. Jego pasją są przedmioty ścisłe. Jest wzorem dla swoich koleżanek i kolegów. Średnia ocen: 5,2.
Natalia Sakowicz. Jej pasją jest taniec towarzyski. Posiada najwyższą klasę taneczną S, zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich, jest medalistką na turniejach krajowych i zagranicznych. Fascynuje ją teatr i śpiew. Średnia ocen 4,79.
Karolina Sadowska uzyskała najwyższą w szkole, bardzo dobrą lokatę w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. Jej zainteresowania to języki obce. Średnia ocen 5,0.

Góra strony