Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
25 lut 2010 Działania Samorządu Uczniowskiego

DZIAŁANIA 2012/2013:

SPOTKANIE Z PANEM ŻĄDŁO

p_zadlo

Szczegółowe informacje: http://old.3lo.bialystok.pl/?p=14920#more-14920

DZIEŃ OTWARTY
dni_otwarte3

Dni Otwarte1

Dni_otwarte2
15 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty, w którego organizację włączył się również nasz Samorząd Uczniowski.  Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2013/2014. Oprowadzani oni byli przez uczniów III LO, którzy opowiadali młodszym kolegom o specyfice poszczególnych profili klas, o atmosferze panującej w szkole, o różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych. (Więcej informacji oraz zdjęcia: http://old.3lo.bialystok.pl/?p=14725#more-14725 )

PROMOWANIE NASZEGO LICEUM W GIMNAZJACH

Podobnie jak w roku ubiegłym została zorganizowana akcja promowania naszej szkoły w białostockich gimnazjach. Nasi uczniowie opowiadali gimnazjalistom o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2013/14, o profilach klas, atmosferze panującej w szkole, możliwościach rozwoju w III LO. Dziękujemy następującym uczniom, którzy odwiedzili poniżej wymienione szkoły:
PG3, PG6: Maja Kaszuba, Edyta Kutnjak
PG 13: Natalia Przeździecka, Gabrysia Zawojska, Aleksandra Krajewska
PG 17: Mateusz Zarzecki, Michał Wiśniewski, Paulina Bazyluk
PG 18: Artur Ługowski, Łukasz Małyszko, Łukasz Honczar
PG 19: Ola Romanowicz, Marta Klimowicz, Agnieszka Popławska
PG 20: Mateusz Zarzecki, Ola Pietrowska, Iza Kartasińska
PG 12: Ola Krajewska, Gabrysia Zawojska, Natalia Przeździecka
PG 13: Mateusz Zarzecki, i Michał Wiśniewski
PG 5: Martyna Nitkiewicz, Kamil Makarewicz, Dominik Niewczas
Oraz uczennicom, które rozwiozły ulotki do PG14, PG7, PG15 i PG16: Weronice Żochowskiej oraz Karolinie Jaworowskiej.

DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia każda reprezentantka płci pięknej powinna zostać doceniona. Samorząd Uczniowski naszego liceum o tym nie zapomniał: podczas lekcji nasz przewodniczący SU odwiedził każdą z klas, złożył życzenia dla wszystkich pań i ofiarował każdej słodki upominek. Dyrekcja została doceniona za swoją trudną pracę w szczególny sposób i otrzymała w podzięce po skromnej róży.

SPOTKANIE Z ŁUKASZEM JAKÓBIAKIEM
jakubiak
W dniu 21 lutego 2013 r. prezydium SU naszej szkoły wraz z innymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu prowadzonym przez pana Łukasza Jakóbiaka, pomysłodawcę, prezentera i prowadzącego internetowego talk-show „20 m2 Łukasza”, które zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska naszego miasta. Łukasz Jakóbiak jest pierwszym prezenterem pracującym w Internecie, który został nominowany do nagrody „Wiktory” w kategorii „Odkrycie roku”. Jego kariera pokazuje, że tak naprawdę w show businessie wszystko się może zdarzyć. Nie mogąc spełnić swojego marzenia o pracy w telewizji, stworzył własny program, który można obejrzeć w internecie. . Do jego kawalerki przychodzi wielu znanych nam z życia publicznego np. Maciej Stuhr, Doda czy Krystyna Janda. W trakcie spotkania nasz gość opowiadał o swojej pracy, osiągnięciach, planach i marzeniach. A realizować marzenia zdaniem Łukasza naprawdę warto.

WALENTYNKI

walentynki
Dnia 14 lutego 2013 r. postanowiliśmy wraz ze wszystkimi zakochanymi uczcić to święto. Wszędzie na ulicach można było dostrzec serduszka i amorki, różnorodne odcienie czerwieni będące symbolem miłości. Również w naszej szkole na korytarzach królował ten kolor, gdyż każdy uczeń, który przyszedł do szkoły z czerwonym elementem ubioru był zwolniony z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek, w związku z czym wszyscy byli zadowoleni! :D Poza tym można było skorzystać z poczty walentynkowej wrzucając kartki, które zostały później rozdane dla ich adresatów. ;)

Spotkanie z Dyrekcją Szkoły

Dnia 26.02.2013 r. odbyło się oficjalne powitanie przez społeczność uczniowską oraz Dyrekcję III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, nowego Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Skład nowego Prezydium SU: Mateusz Zarzecki – przewodniczący, Marta Szerakowska – z-ca przewodniczącego, Paulina Bazyluk – skarbnik, Weronika Żochowska – sekretarz
Na początku głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Górniak, która podziękowała byłemu Prezydium SU za efektywną pracę oraz przywitała nowy skład naszych szkolnych władz samorządowych. Następnie głos został przekazany Kacprowi Zubrzyckiemu – byłemu przewodniczącemu SU, który również wyraził swoje słowa wdzięczności do Dyrekcji, byłego składu Prezydium SU, oraz całej społeczności szkolnej za dobrą współpracę. Następnie w podzięce za trud włożony w swoją pracę Kacper Zubrzycki oraz Agnieszka Gaca otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. PO tym miłym akcencie zostały przekazane  „insygnia władzy” nowemu przewodniczącemu – jabłko i symboliczne berło- kolorowa kredka, którą ma on w przenośny sposób ubarwić nasze szare życie w naszym liceum.
Po części oficjalnej były i obecny skład Prezydium SU udał się do gabinetu pani Dyrektor, aby omówić aktualne sprawy szkoły i uczniów m.in. przedstawione zostały pomysły na przyszłą działalność.

 

DZIAŁANIA 2011/2012:

Spotkanie z Dyrekcją Szkoły


Dnia 28.02.2012 r. odbyło się oficjalne powitanie przez społeczność uczniowską oraz Dyrekcję III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, nowego Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Skład nowego Prezydium SU: Kacper Zubrzycki – przewodniczący, Anna Krzyżanowska – z-ca przewodniczącego, Agnieszka Gaca – skarbnik, Weronika Żochowska – sekretarz
Na początku głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Górniak, która podziękowała byłemu Prezydium SU za efektywną pracę oraz przywitała nowy skład naszych szkolnych władz samorządowych. Następnie głos został przekazany Hannie Piekarskiej – byłej przewodniczącej SU, która po przemówieniu Kacpra Zubrzyckiego przekazała mu „insygnia władzy” – jabłko i symboliczne berło. Byłe Prezydium SU w podziękowaniu za trud włożony w swoją pracę otrzymało słodkie upominki.
Po części oficjalnej były i obecny skład Prezydium SU udał się do gabinetu pani Dyrektor, aby omówić aktualne sprawy szkoły i uczniów.
Samorząd na debacie „Sto pytań do…” w Gimnazjum Szkół Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku

Uczniowie III LO na debacie w Gimnazjum Szkół Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku

6 marca 2012 r. w Gimnazjum Szkół Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku odbyła się debata szkół ponadgimnazjalnych „Sto pytań do…”. Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, VI LO i III LO przedstawiali gimnazjalistom swoje szkoły, zachęcali do podjęcia nauki w tych właśnie szkołach. III LO reprezentowali Hanna Piekarska, ucz. kl. III a, Weronika Żochowska, ucz. kl. I f oraz Kacper Zubrzycki, ucz. kl. II d.

Marianna Szefel s. Emanuela – dyrektor szkoły Szkół Misjonarek Św. Rodziny, pani Leonarda Cecylia Chrzanowska – pedagog szkolny oraz uczniowie

Weronika Żochowska, kl. I f, Hanna Piekarska, kl. III a, Kacper Zubrzycki, kl. II d

Podziękowanie dla Dyrekcji III LO

fot.: Katarzyna Maciejuk

DZIAŁANIA 2010/2011:

Przekazanie władzy nowemu samorządowi

Dnia 23.02.2011r. (środa) odbyło się oficjalne przekazanie władzy nowemu samorządowi, w którego skład wchodzą: Hanna Piekarska – przewodnicząca, Jakub Sawicki – zastępca, Aleksandra Jankowska – skarbnik, Wojciech Wojtkielewicz – sekretarz

Zebranie

Dnia 03.03.10r. w czytelni naszej szkoły odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor. Podczas spotkania wyjaśniliśmy kwestie zwiazane ze składkami na Komitet Rodzicielski i wycieczkami.Przedstawiciele klas I i II mieli również okazję przedstawić pani Dyrektor swoje pomysły, innowacje. Dodatkowo zostały wprowadzone nowe zasady funkcjonowania szczęśliwego numerka w naszej szkole, które zaczną obowiązywać od 8.03.10r. (poniedziałek).

DZIAŁANIA 2009/2010:

Zebranie

15 lutego 2010r. o godz. 13.00 przedstawiciele trójek klasowych zebrali się by pożegnać stary Samorząd Uczniowski, w skład którego wchodzili: Michał Stepaniuk – przewodniczący, Sylwia Nazarko – zastępca przewodniczącego. Obowiązki przejął nowy samorząd w składzie: Ewelina Gajko – przewodnicząca, Magda Rek – zastępca przewodniczącego, Karolina Borowik – sekretarz, Adrianna Kamińska – skarbnik.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Górniak swoim przemówieniem skierowanym do uczniów. Następnie głos zabrała nowa przewodnicząca przedstawiając cele do zrealizowania namawiając do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.
Po oficjalnej części opieczętowanej pamiątkowyn zdjęciem, członkowie starego i nowego SU spotkali się z dyrekcją i opiekunem SU p. Barbarą Majewską – aby omówić dalszą współpracę.

Radiowęzeł w III LO
Samorząd Uczniowski podjął działania dążące do reaktywacji radiowęzła w naszej szkole. Wszyscy mogą w tym uczestniczyć. Przypominamy więc, iż w tym roku 1% przekazany na Stowarzyszenie „Trójka” będzie przeznaczony na radiowęzeł.

XI FORUM SZKÓŁ

Zamiast typowej relacji z wydarzenia, w którym uczestniczyła nasza szkoła, będziecie mogli przeczytać wywiad z jednym z naszych uczniów, który brał czynny udział w przygotowaniach. Robert Mróz, nasz ekspert, udzieli nam wszystkich informacji.
- Robercie, jak wspominasz tegoroczne forum szkół?
- Ten dzień był pełen emocji. Wraz z młodzieżą III LO od dłuższego czasu przygotowywaliśmy musical ‘Do trzech razy sztuka’. Nasz wysiłek i zaangażowanie miały mieć finał owego dnia. W późniejszym czasie okazało się, że nasze wyobrażenie o Forum szkół jest zupełnie inne od rzeczywistości. Korytarze centrum handlowego przeszły niesamowitą metamorfozę. Brnąłem pomiędzy przyszłymi fryzjerami, geodetami, kelnerami, kucharzami, piekarzami, florystami, rolnikami, kibicami Jagi, brzdącami białostockich przedszkoli, aż w końcu dotarłem do sceny pełnej artystów. Przeszedłszy przez wiwatujący tłum, na mej twarzy zagościł uśmiech, bowiem zobaczyłem tłumnie oblegane stoisko naszej szkoły. Dumnie na straży godnej reprezentacji w hiszpańskich sukniach stały Ewelina Gajko i Magda Rek w towarzystwie pani wicedyrektor Barbary Kalinowskiej.
- Co najbardziej przykuło Twoją uwagę na stoisku III LO?
- Myślę, że oprócz oryginalnych strojów naszego Samorządu na uwagę zasługiwały tablice zawierające ciekawe informacje o naszej szkole, uwzględniające np. Nagrodę Dobrego Polaka czy też laureatów Olimpiad Przedmiotowych. Miłym dodatkiem była możliwość wylosowania karteczek z sentencją w języku hiszpańskim przetłumaczoną również na język polski.
- Nie możemy się powstrzymać, ażeby nie zapytać, co Ty wylosowałeś?
- Nie wiem czy powinienem ujawnić moją tajemnicę… Te quiero.
- Ale wróćmy jeszcze do przedstawienia, które sam wyreżyserowałeś. Skąd pomysł na formę i fabułę?
- Każda szkoła miała tylko 10 minut, aby przedstawić różnorodność, wyjątkowość naszych zainteresowań i pasji, które możemy rozwijać w tej szkole. Dlatego, wraz z moimi przyjaciółmi, stworzyliśmy musical ‘Do trzech razy sztuka’. Mimo opóźnienia udało nam się wystąpić. A z jakim efektem? Mam nadzieję, że przekonamy się o tym wkrótce.
- A Ty, jako reżyser, jak oceniasz Wasz występ?
- Mam nadzieję, że stworzyliśmy coś oryginalnego, prawdziwego.
- Jakie jest Twoje ogólne wrażenie po forum szkół?
- Uważam, że takie imprezy są bardzo potrzebne, gdyż zrzeszają białostocką młodzież. Możemy się dzielić swoimi pasjami, przeżyciami, a przyjazna atmosfera sprzyja dobrej zabawie i zawieraniu nowych znajomości.
- Dziękujemy Ci bardzo za poświęcony nam czas.
- Również dziękuję i jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do brania udziału w takich przedsięwzięciach.

Wywiad z Robertem Mrozem, ucz. kl. II i przeprowadziły Ewelina Gajko i Magdalena Rek, ucz. kl. II e – przewodnicząca i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.