Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
15 sty 2010 I miejsce Joanny Proskień w Ogólnopolskim Konkursie „Liczy się temat”

Już po raz czwarty rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs dziennikarski dla gimnazjalistów i licealistów „Liczy się temat” organizowany przez CANAL+ Cyfrowy. Do tegorocznej edycji zgłoszono prawie 320 reportaży.

Spośród nadesłanych prac jury w składzie: Beata Ryczkowska – CANAL+ Cyfrowy oraz Alicja Pacewicz – Centrum Edukacji Obywatelskiej, wybrało 24 finalistów, a następnie przyznało 8 nagród oraz 1 wyróżnienie. Jury doceniło w sposób szczególny materiał filmowy Joanny Proskień uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku, która w ciekawy sposób przedstawiła projekt Węglowa – nowatorski ośrodek kultury w stolicy Podlasia i miejsce spotkań niezależnych artystów, stworzony na terenie starych magazynów.
Prace były zgłaszane w dwóch kategoriach: tematyka społeczna i tolerancja. Liczył się przede wszystkim ciekawy temat – opisanie problemów dotykających lokalne społeczności oraz inicjatyw, które przyczyniają się do budowania wspólnego dobra. Tematyka konkursu dawała młodym ludziom dużą swobodę w pisaniu reportaży. Jury doceniło oryginalne i niebanalne spojrzenie na sprawy ważne z punktu widzenia uczniów. Autorzy prac sami decydowali o formie – mogli wybrać artykuł prasowy, reportaż radiowy lub telewizyjny.

Cieszymy się, że praca Joasi znalazła największe uznanie w oczach jury. Gratulujemy !

Więcej informacji:http://www.canalpluscyfrowy.pl/aktualnosci-canalplus-cyfrowy-nagradza-mlodych-dziennikarzy_12632842341765

Gazeta Współczesna 2010r. nr 12