Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
30 wrz 2009 Wycieczka klas pierwszych i drugich do Warszawy – 29.09.2009r.

29 września 2009r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Barbarą Kalinowską, Barbarą Majewską i Leszkiem Jaworem wybrali się do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu. Niestety ten wtorek nie był dniem obrad Sejmu, toteż nie spotkaliśmy ciekawych posłów RP. Po ok. 1,5 godzinnej „przechadzce” korytarzami, salami przeogromnego budynku, zdecydowaliśmy się zrealizować drugi punkt programu – Muzeum Sportu i Turystyki.
Muzeum to jest niezwykle bogate w przeróżne ciekawostki. Prawie o każdej dziedzinie sportu dowiedzieliśmy się interesujących wiadomości. Również mieliśmy okazję obejrzeć medale olimpijskie, prototypy pierwszych piłek, nart, łyżew, pucharów i odznak… oraz posłuchać najbardziej rewelacyjnych komentarzy z gali boksu i mistrzostw świata.
Główną atrakcją dnia był najnowszy musical w reżyserii K. Jandy „Bagdad Cafe” w Teatrze Polonia.
Fabuła sztuki: pustynia, gdzieś na peryferiach; rozpadająca się stacja benzynowa, zaniedbany, brudny motel z barem; konflikt między Brendą, porzuconą przez męża właścicielką motelu i Jasmin, przypadkową turystką.
Muzyka: chyba najbardziej interesującym dla widza zjawiskiem była Katarzyna Groniec – Brendy, cudowny i jakże silny głos.
Taniec: konkretny i urozmaicony.
Musical ciekawy pod względem porządnej obsady, wpadającej w ucho muzyki i wciągającego tańca. To nie sztuka amatorów, to nie sztuka józefowiczowska!
Niespodzianką dla nas było spotkanie z młodym aktorem Maćkiem Radlem- absolwentem naszej szkoły, który w spektaklu grał rolę młodego szalonego chłopaka. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Alicja Gościewska, kl. II h