Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
06 sty 2010 Karolina Cicha nominowana w kategorii Nadzieja Roku do nagrody Złote Klucze 2009

Karolina Cicha, absolwentka III LO – jedna z dwunastu osób nominowanych przez dziennikarzy „Porannego” do nagrody Złote Klucze 2009
Komponuje, pisze teksty, gra na fortepianie i akordeonie. Jej repertuar, którego kierunek wyznacza piosenka poetycka, mieni się przeróżnymi motywami: od folkowych, wśród których dominują muzyka cygańska i żydowska, przez soul, po jazz. Krytycy rozpływają się w pochwałach, że tak wszechstronnej i umykającej klasyfikacjom wokalistki dawno nie było na polskiej scenie.
A w tym roku Karolina próbowała jeszcze czegoś nowego. Założyła zespół i zaczęła przygodę z muzyką rockową. Jej dwie kompozycje pojawiły się na płycie Gajcy (wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego). Skomponowała też koncert „Do ludożerców” do tekstów Tadeusza Różewicza. Płyta ukaże się w 2010 r.
Na polską scenę Karolina Cicha weszła w 2006 roku brawurowym wykonaniem pieśni „Rebeka” w swojej aranżacji na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, za którą zdobyła drugie miejsce. A klasę potwierdziła niebawem główną nagrodą na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie autorską piosenką „O miłości wroga”. Od tego czasu notuje sukces za sukcesem. W styczniu 2007 roku zdobyła I nagrodę na międzynarodowym Chanson Festival w Kolonii. 2008 rok przyniósł jej kolejne duże nagrody: w sierpniu pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, a w listopadzie znalazła się w Złotej Piątce na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.
Karolina pokazała również swoje możliwości aktorskie. Jest odtwórczynią tytułowych ról Ifigenii i Elektry w teatrze Gardzienice pod Lublinem. Dwa lata temu wcieliła się znakomicie w rolę Pani Sibley w widowisku Teatru Telewizji „Umarli ze Spoon River”
Ciągle w rozjazdach. – Ale zawsze się przyznaję, że jestem białostoczanką – zapewnia Karolina.
Kurier Poranny 2009, nr 304 (31.12.2009r.)