Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
03 wrz 2007 Inauguracja roku szkolnego 2007/2008

Szanowni Państwo!

Mam przyjemność i zaszczyt powitać wszystkich zebranych na uroczystości szkolnej, inaugurującej kolejny rok nauki i pracy w III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku. Cieszę się że, stojąc przed pięknym gmachem III LO w otoczeniu nauczycieli, przed młodzieżą, rodzicami i absolwentami mogę powiedzieć: „Witam w pierwszym dniu nowego roku szkolnego”.
Wakacje minęły szybko i dzisiaj uśmiechnięci, gotowi do nauki i pracy wracamy do szkoły. Początek roku szkolnego jest zawsze pretekstem do określenia przez uczniów, nauczycieli i rodziców swoich oczekiwań i aspiracji. Dążymy do tego, aby stworzyć młodym pokoleniom Polaków takie same szanse, nauczyć ich rozwiązywania problemów i wykorzystywania nowych możliwości nauki oraz pracy.
To już 58 rok szkolny, który rozpoczynamy w budynku tej szkoły Witam szczególnie gorąco uczniów klas I i gratuluję wyboru szkoły. Wśród tegorocznych pierwszoklasistów mamy bardzo liczną grupę laureatów i finalistów konkursów. Są wśród Was tacy, którzy przechodzili rozszerzony proces rekrutacyjny, zdając test predyspozycji do nauki języków obcych i dzisiaj są uczniami klasy dwujęzycznej z hiszpańskim językiem nauczania. Na tę okoliczność gościmy dzisiaj Pana Feliksa Feerero – radcę do spraw edukacji w Ambasadzie Hiszpanii w Polsce.
Gorące słowa powitania kieruję do tegorocznych maturzystów. Przed Wami bardzo ważny rok. On zadecyduje o Waszych przyszłych wyborach. Pracować będziecie na doskonały wynik egzaminu dojrzałości i wymarzony indeks. Wasi koledzy, ubiegłoroczni maturzyści, w 100% zdali egzamin dojrzałości i dzisiaj z radością przybyli na inaugurację roku szkolnego młodszych kolegów.


Drodzy Uczniowie!

Jesteście odbiorcami oferty polskiej szkoły. Korzystajcie z niej, znajdując radość ze zdobywania wiedzy oraz kolejnych umiejętności. Życzę Wam sukcesów w nauce, realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń.
III LO to szkoła z bogatą tradycją, od lat słynąca z wysokiego poziomu nauczania, licznych sukcesów uczniów i nauczycieli. Jej absolwenci sięgają po indeksy uczelni wyższych wszystkich typów w kraju i za granicą. To szkoła, która, obok obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ma bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania. Życzę Wam, abyście w przyszłości mogli dumnie powiedzieć: „Jestem absolwentem trójki, skończyłem Baczyńskiego, to najlepsza szkoła. Dzisiaj jestem człowiekiem sukcesu”.


Szanowni Rodzice!

Dobra współpraca między szkołą a domem stwarza młodzieży korzystne warunki do startu w dorosłe życie. Dlatego starajmy się, dla dobra naszych dzieci, zapewnić jak najlepszą atmosferę współpracy. Państwa obecność w szkole będzie zawsze mile widziana.
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzę młodzieży, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, oraz wszystkim osobom związanym z edukacją, by rok ten był czasem spełnionych nadziei i przyniósł pełną satysfakcję z osiąganych wyników w niezwykle ważnym procesie kształcenia i wychowania.

mgr Małgorzata Górniak
Dyrektor Szkoły