Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
21 gru 2009 Podlaski Kongres Europejski 2009

Dnia 2.XII.2009 w naszej szkole odbył się już IX Podlaski Kongres Europejski zorganizowany przez Klub Integracji Europejskiej.

KIE istnieje w naszej szkole już przeszło 12 lat, podczas którego to okresu zrzeszał ambitnych uczniów i uczennice naszej szkoły propagując idee Unii Europejskiej i tym samym próbując otworzyć młodym ludziom oczy na sprawy europejskie. Ponadto dzięki Kongresom Europejskim uczniowie mieli szanse dowiedzieć się nieco więcej o państwach członkowskich UE. W tym roku KIE zdecydował się na przedstawienie młodzieży Szwecji, jako iż kraj ten przewodniczy obecnie Unii Europejskiej.

W związku z IX PKE do naszej szkoły zaproszono ciekawych gości oraz uczniów z innych szkół. Po uroczystym otwarciu Kongresu członkowie Klub Integracji Europejskiej odegrali scenkę pt. „Wycieczka po Szwecji” opowiadającą o kulturze Szwecji. Nie obyło się także bez tańców oraz muzyki ‚na żywo’ z repertuaru słynnego zespołu szwedzkiego – ABBY. Po części artystycznej zgromadzone osoby mogły rozejść się na przygotowane przez zaproszonych gości oraz członków KIE warsztaty poruszające takie tematy jak klimat Szwecji, studiowanie w UE w ramach programu ERASMUS etc.

IX PKE przygotowali:

Część artystyczna – ABBA:
Anna Gołębiowska
Karolina Szpilko
Marek Ignaciuk
Maciej Kaczyński

Grupa taneczna:
Emilia Kamińska
Karolina Wilczewska
Dawid Jarosz
Maciej Dubowski

Św. Łucja i s-ka:
Urszula Chrzanowska
Aleksandra Guzik
Emilia Lipińska

Szwedka:
Kinga Tokarzewska

Duet prowadzących:
Karolina Stepaniuk
Piotr Hrabis

Szwedzki stół:
Natalia Tyszko
Patrycja Manias
Ewelina Moroz

Prezentacja:
Marcin Łukaszewicz

Nagłośnienie:
Paweł Stachniewicz

Koordynacja całości:
Adam Borysiewicz