Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
07 wrz 2007 Miejska Inauguracja roku szkolnego 2007/2008

4 września 2007 r roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2007/2008 z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, miejskich, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców.
Pan Tadeusz Truskolaski Prezydent Miasta Białegostoku w swoim przemówieniu nie tylko dodał otuchy niepocieszonym z powodu końca wakacji uczniom, ale zwracając się zarówno do młodzieży jak i nauczycieli oraz dyrektorów szkół, wyraził nadzieję, że rozpoczynający się rok będzie czasem wytężonej, owocnej pracy uwieńczonej licznymi sukcesami.
Ceremonia Miejskiej Inauguracji nowego roku szkolnego była połączona z wręczeniem stypendiów za wyniki i osiągnięcia w nauce. Wyróżnionych zostało 45 uczniów białostockich szkół, którzy z rąk Pana Prezydenta i Jego Zastępcy otrzymali dyplomy.

Wśród stypendystów znalazło się 8 uczniów III LO
- Amelia Choroszewska uczennica klasy III a
- Kamila Choroszewska uczennica klasy III a
- Agata Bulak uczennica klasy I a
- Piotr Daraszkiewicz uczeń klasy I f
- Paulina Frankowska uczennica klasy I e
- Mateusz Jocz uczeń klasy I b
- Julia Jurczuk uczennica klasy I a
- Karolina Zaniewska uczennica klasy I c

Uczniowie II LO, w przygotowanej oprawie artystycznej, zaśpiewali słynną piosenkę „We Are the Champions” (wykonanie niezwykle oryginalne acz ciekawe) to niewątpliwie podpisaliby się pod nią wszyscy obecni na sali stypendyści.
I chociaż czerwonego dywanu zabrakło, to po gratulacjach i krótkiej prezentacji uhonorowanych uczniów, Pana Prezydenta i zgromadzonych wokół niego stypendystów oślepił blask reporterskich flashy.