Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
15 sty 2015 Ferie dla licealistów w Zachęcie 27.01-28.01.2015 r.

Jeśli podczas ferii chcecie spędzić trochę czasu ze sztuką współczesną, zapraszamy was do Zachęty na specjalne oprowadzania i warsztaty dla młodzieży. Takie spotkanie na wystawie to świetna okazja do zapoznania się z kontekstem prezentowanych dzieł, odnalezienia odpowiedzi na nurtujące was pytania oraz twórczego spędzenia czasu. Obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 51, informacja@zacheta.art.pl
liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny, zbiórka w holu głównym
27 stycznia 2015 (wtorek) godz. 14 – oprowadzanie dla licealistów po wystawie „Postęp i higiena”
100 pytań o Postęp i higienę
Jak miało wyglądać higieniczne miasto? W jaki sposób próbowano ulepszać życie oraz społeczeństwo i co z tego wynikło? Do czego służył kraniometr? Co stało się z mózgiem Józefa Piłsudskiego? Kto może przejść po zastawionym stole w instalacji Wadima Zacharowa? Kim są kobiety sportretowane przez Santiago Sierrę? Jakiego materiału użył w swoich pracach Jan Fabre? Kto został „prawdziwym Finem” w projekcie Yael Bartany? Na te i więcej pytań będziemy szukać wspólnie odpowiedzi, oglądając wystawę Postęp i higiena.
prowadzenie: Karolina Iwańczyk

28 stycznia 2015 (środa) godz. 14 – warsztaty dla licealistów na wystawie „Adoracja słodyczy”
Słodkie asamblaże
Krystiana Robb-Narbutt wykorzystywała w swoich pracach przedmioty banalne i nietrwałe. W pudełkach i gablotkach zamykała lukrowane pierniki, landrynki, cukier czy kiczowate figurki znalezione na jarmarkach. Deseczki, pudełka i gablotki dawała w prezencie swoim bliskim. Na warsztatach wykonamy słodkie asamblaże w bardzo małej skali, inspirując się jej pracami. Zobaczymy, ile słodyczy zmieści się w pudełku po zapałkach.
prowadzenie: Karolina Iwańczyk