Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
17 gru 2014 Szlachetna Paczka 2014

paczka1
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” tak brzmiało hasło tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka. Jak co roku nasza szkoła również podjęła wyzwanie. Uczniowie klas Ic, Ih, IIc i IIh wraz z wychowawcami zebrali łącznie prawie 2000 zł. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na realizację marzeń oraz potrzeb wybranej wcześniej rodziny. Dzięki współpracy uczniów oraz nauczycieli udało się stworzyć paczkę zawierającą wszystkie wymienione przez rodzinę potrzeby. Były tam między innymi żywność, odzież, obuwie, środki czystości oraz akcesoria szkolne.
Dnia 13 grudnia 2014 r. rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki. Można nawet powiedzieć, że w rejonie Antoniuk to właśnie nasi uczniowie ten finał rozpoczęli! Byliśmy pierwszymi darczyńcami, którzy przekazali paczkę rodzinie. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Nie zabrakło również łez szczęścia.
Główną motywacją dołączania ludzi do Szlachetnej Paczki jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi – nam się to udało. Warto pamiętać, że udział w projekcie jest bardzo cennym doświadczeniem zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka. Wierzymy, że dzięki tej paczce rodzina ma szansę na zmianę.
Monika Żyłowska (koordynator rodziny)
Małgorzata Schroeder
Kinga Truszkowska kl. II c

paczka24

paczka

paczka4

paczka6

paczka13

paczka14

paczka15

paczka19

paczka21