Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
12 gru 2014 Powrót siatkarzy

IMG_0286

W końcu września dzięki uporowi i zaangażowaniu uczniów z klasy Ib i przychylności dyrekcji III LO wznowiła treningi sekcja piłki siatkowej chłopców. Na zajęciach pojawili się również uczniowie klas drugich. Wszyscy zawodnicy prezentowali dobre wyszkolenie techniczne i bardzo chętnie uczestniczyli w treningach. Postanowiliśmy wystartować w eliminacjach do Licealiady. Jak się okazało pierwsze mecze musieliśmy rozegrać bardzo szybko bo już 5 XII 2014r. Musieliśmy szybko ustalić taktykę zespołową, przydzielić określonym zawodnikom zawodnikom zadania i specjalizacje w grze. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną VIII LO, która obecnie jest liderem III ligi. W sparingu zagraliśmy nadspodziewanie dobrze i wygraliśmy 2:1, dzięki bardzo pewnej grze w ataku, skutecznej obronie i mądrej, bardzo dojrzałej grze całego zespołu.
W eliminacjach do Licealiady występuje 6 drużyn podzielonych na dwie grupy półfinałowe. W naszej znalazły się drużyny: ZS Sejny, i ZSMiO Łomża, a w drugiej drużyny z Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Bielska Podlaskiego.
5 XII w III LO nasza drużyna rozegrała dwa bardzo dobre mecze i wygraliśmy 2:0 z drużyną z Sejn i 2:1 z mechaniakiem z Łomży. Bardzo dobrze prowadził grę rozgrywający Jędrzej Bania, wszyscy super grali w obronie, a wiele oklasków zebrali atakujący Tomek Kosz, Szymon Stalewski i Łukasz Sosna. Bezbłędnie grali też atakujący Piotr Sarosiek, libero Paweł Halicki i środkowy Kacper Stefanowicz.
Po pierwszych meczach można powiedzieć, że mamy dobrą i perspektywiczną drużyną, a zawodników pochwalić za bardzo mądrą grę i sprawienie radości sobie i kibicom.
Oto pełny skład III LO w piłce siatkowej:
Sarosiek Piotr IB
Stefanowicz Kacper IB
Kosz Tomasz IB
Reczko Tomasz IB
Łaguna Mateusz IB
Szyszko Dominik ID
Stalewski Szymon IIA
Bania Jędrzej IG
Sosna Łukasz IIH
Halicki Paweł IIH
Świetliński Łukasz IIH
Rutkowski Michał IIH
Pietrasz Michał IE
Mackiewicz Filip ID

Finał eliminacji rozegramy w styczniu w naszej szkoły i zagramy z dwiema najlepszymi drużynami z drugiego półfinału. Emocje gwarantowane, zapraszamy do kibicowania. Dwie najlepsze drużyny awansują do Licealiady Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych.

Dodatkowo miłośników siatkówki zapraszamy już w środę 17XII na turniej siatkarek, które zagrają z II LO i ZS 4 z Bielska Podlaskiego. Początek meczów o godz.12.00
Adam Aronowicz
IMG_0118

IMG_0126

IMG_0132

IMG_0144

IMG_0150

IMG_0213

IMG_0238

IMG_0247

IMG_0265

IMG_0292

IMG_0297

IMG_0323

IMG_0331

IMG_0082