Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
09 gru 2014 „Starsi i młodsi – być dla siebie nawzajem” – debata oraz podsumowanie konkursów

1
5 grudnia 2014r. mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie pod hasłem ,,Starsi i młodsi – być dla siebie nawzajem” w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Spotkanie, do którego zaproszono ekspertów i wolontariuszy z różnych białostockich szkół ponadgimnazjalnych, odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Debata była bardzo owocna, padło wiele wniosków i jak pięknie zauważył jeden z uczestników spotkania, młodzi mogą nauczyć się od starszych bardzo wiele – życia. Inny z uczniów podsumował temat spotkania słowami: „Życie jest jak maraton i osoby starsze dobiegają już do mety. My, młodzi, dopiero przygotowujemy się do maratonu. Kto może nas lepiej przygotować niż ten, kto już go przebiegł?”. W ramach spotkania  odbyło się też podsumowanie konkursu fotograficznego ”Odkryć piękno jesieni życia” oraz literackiego „Mam Babcię? – Mam Dziadka?” Uczennica naszej szkoły Ewelina Bosko z klasy III h zajęła III miejsce w konkursie literackim (pierwszego miejsca nie przyznano), natomiast Agnieszka Ruczaj z III i uzyskała wyróżnienie. Opiekunem jest pani Małgorzata Tomaszewska.
Uczennicom naszej szkoły serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do czynnego włączania się w dzieło wolontariatu.
Małgorzata Tomaszewska6
2

3

4

5