Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
12 lis 2014 Uczennice naszej szkoły Mistrzyniami Świata

11
Formacja Kadryl Białystok wraca z wielkim sukcesem, a wśród reprezentantów dwie uczennice naszej szkoły: Agata Kaczyńska z klasy I C i Ewa Borowik z klasy III A. Tancerze zostali Mistrzami Świata Federacji Tańca Artystycznego. Zawody odbyły się w Libercu w Czechach. Ponad 4000 tancerzy z całego świata. W kategorii formacji standardowych Polacy byli najlepsi. Wspaniały pokaz i owacje na stojąco, a na koniec Mazurek Dąbrowskiego. Mamy złoto!!! Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie, a drużyna już podróżowała na kolejne Mistrzostwa, tym razem Federacji Tańca Sportowego, które odbyły się w Braunschweig w Niemczech. Tam najsilniejsze sportowe zespoły świata. W pełnej hali, przy prawie 5.000 publiczności nasz młody zespół mierzył się z najlepszymi. Do 12 zespołowego półfinału zespół z Białegostoku awansował na 6 miejscu. Po półfinale Formacja Kadryl nie utrzymała swojej pozycji i nie awansowała do ścisłej 6, kończąc zawody na 10 miejscu. Mimo wszystko to największy sukces tańca towarzyskiego na Podlasiu. W planie Puchar Europy w Ostrawie, Puchar Dunaju, zawody w Austrii, Holandii i Wielkiej Brytanii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wioletta Właszczuk
44

33

22

6

5