Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
19 cze 2009 Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

19 czerwca o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończeie roku szkolnego 2008/2009 w klasach pierwszych i drugich.

Przebieg uroczystości:
1. Wprowadzenie sztandaru
2. Hymn państwowy
3. Złożenie kwiatów w miejscach pamięci (znajdujących się przy budynku szkoły)
4. Wystąpienie dyr. Małgorzaty Górniak:
Na dzisiejszej uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego chciałabym nagrodzić uczniów za ich osiągnięcia, pogratulować rodzicom i podziękować nauczycielom, bez udziału których trudno byłoby odnosić sukcesy.
Serdecznie dziękuję Wicedyrektorom, Nauczycielom i Uczniom za całoroczny wysiłek i zaangażowanie włożone w osiąganie jak najlepszych wyników. Mam nadzieję, że będą one źródłem satysfakcji, ale też i motywacji do sprostania kolejnym wyzwaniom.
Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesujących podróży, nieustającej, słonecznej pogody i wielu radosnych, beztroskich chwil spędzonych z przyjaciółmi. Życzę takich wakacji, po których z entuzjazmem entuzjazmem nowymi pokładami energii ruszycie do twórczej pracy w nowym roku szkolnym.
Życzę bezpiecznych powrotów z odpoczynku
.

5. Wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0:
Magdalena Bieluk kl. II a – najwyższa średnia w szkole: 5,43
Klasa I a:
Kamila Klimowicz – 5,0
Klasa I b:
Michał Drągowski – 5,0
Łukasz Czapski – 5,0
Sebastian Szczepaniak – 5,0
Klasa I c:
Michał Barej – 5,2
Katarzyna Paszkowska – 5,13
Anna Gołębiowska – 5,06
Klasa I e:
Karolina Dąbrowska – 5,13
Weronika Mroczko – 5,13
Ewelina Mironiuk – 5,0
Klasa I f:
Adam Bohdan Roszkowski – 5,3
Marcin Łukaszewicz – 5,0
Klasa 0 g:
Anna Karolina Zawojska – 5,38
Ewa Wilczko – 5,25
Przemysław Wosek – 5,25
Małgorzata Maksimowicz – 5,13
Katarzyna Skutnik – 5,0
Klasa I h:
Alicja Gościewska – 5,25
Klasa I i:
Anna Szlaga – 5,3
Martyna Kordziewicz – 5,1
Małgorzata Kiluk – 5,1
Karolina Makowska – 5,0
Klasa II a:
Urszula Kruszewska – 5,36
Joanna Seliga – 5,29
Agata Bulak – 5,23
Magdalena Jóźwik – 5,21
Justyna Kołakowska – 5,0
Klasa II b:
Urszula Szulc – 5,42
Katarzyna Suter – 5,1
Ewa Kostecka – 5,0
Klasa II c:
Karolina Zaniewska – 5,24
Anna Osmólska – 5,08
Zuzanna Ogonowska – 5,08
Wojciech Szymaniuk – 5,00
Klasa II d:
Julita Gierasimiuk – 5,0
Klasa II e:
Agnieszka Paszkowska – 5,31
Paulina Frankowska – 5,16
Adrianna Olszewska – 5,15
Mariusz Ligocki – 5,08
Joanna Maria Chomicka – 5,08
Klasa II f:
Piotr Daraszkiewicz – 5,23
Tomasz Kozłowski – 5,15
Klasa I g:
Aleksandra Ewa Danieluk – 5,0
Aleksandra Rostkowska – 5,0
Klasa II h:
Hubert Karwowski – 5,07
Sylwia Kiertowicz – 5,0
Piotr Świstak – 5,0
Klasa II i:
Paulina Dobrońska – 5,23
Monika Maksiewicz – 5,15
Joanna Grzeszczuk – 5,15

6. Wystąpienie przedstawiciela rodziców: p. Renaty Milewskiej
7. Wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Sylwii Nazarko i Michała Stepaniuka
8. Wręczenie nagród laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych:
XXXIII Olimpiada Artystyczna:
Katarzyna Lidia Babulewicz kl. II a – finalista z wyróżnieniem
Malwina Marciniak kl. II a – finalista z wyróżnieniem

XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego:
Kamila Ausztol kl. II a – finalista
Justyna Gawełko kl. II a – finalista

XV Olimpiada Języka Białoruskiego:
Aleksandra Kalina kl. I a – laureat
Natalia Kondratiuk kl. I a – laureat
Aleksander Wawrzeniuk kl. I d – finalista

Olimpiada Przedsiębiorczości:
Paweł Kalinowski kl. II c – finalista

9. Wręczenie wyróżnień uzyskanych w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”
Michał Barej kl. I c – II miejsce w kategorii: junior
Mateusz Jocz kl. II b
Katarzyna Suter kl. II b
Jerzy Topolski kl. II b
Sebastian Szczepaniak kl. I b
Łukasz Czapski kl. I b
Karolina Kotecka kl. I e
Marcin Łukaszewicz kl. I f
Kornelia Wasiluk kl. I c
Michał Dudel kl. I c
Adam Roszkowski kl. I f
Paweł Giełda kl. II f
Tomasz Kozłowski kl. II f
Piotr Daraszkiewicz kl. II f
Natalia Chomik kl. I d
Tomasz Kowalewicz kl. I d
Michał Rożko kl. I d

10. Wręczenie nagród uzyskanych w ogólnopolskich konkursach oraz olimpiadach (które nie upoważniają do zwolnienia z egzaminu maturalnego)
Ogólnopolski konkursu „Polska w NATO”:
Paweł Kalinowski kl. II c – laureat
Katarzyna Sienkiewicz kl. II c – finalista

Podlaskie mistrzostwa ortografii:
Agnieszka Paszowska kl. II e – III miejsce

Ogólnopolski konkurs literacki „Kreacje literackie 2009”:
Małgorzata Ćwiek kl. I h – I miejsce

XI Olimpiada Przyrodnicza „Żyj ekologicznie myśląc logicznie”:
Katarzyna Czaban kl. II e – I miejsce
Paulina Frankowska kl. II e – II miejsce

XVII Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK”:
Adrianna Olszewska kl. II e – finalistka

Ogólnopolski konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”:
Paweł Kalinowski kl. II c – reprezentacja szkoły w finale

XVII Krajowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – reprezentacja regionu:
Magdalena Baszun kl. II e
Justyna Hapunik kl. II e
Edyta Kazimierowicz kl. II e
Adrianna Olszewska kl. II e
Justyna Solska kl. II e

Polsko-ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko 2009”:
Maciej Barszczewski
Ewa Kolasińska
Tomasz Stasiukiewicz
Piotr Daraszkiewicz
Karolina Kotecka
Michał Drągowski

Ogólnopolski konkurs literacki „Dolina kreatywna”:
Karolina Sochoń I h – I miejsce

Szkolny konkurs na projekt okładki do publikacji przygotowywanej z okazji Jubileuszu 60-lecia III LO:
Ewa Kolasińska – I miejsce

Licealiada Województwa Podlaskiego Podlaskiego szachach:
I miejsce reprezentacji III LO – Michal Dudel kl. I CK

Mistrzostwa Miasta Białegostoku Białegostoku:
II miejsce reprezentacji dziewcząt: Ewelina Wirchanowicz kl. II a, Aneta Jaroszuk kl. I a, Kornelia Wasiluk kl. I c

Licealiadzie Województwa Podlaskiego:
V miejsce reprezentacji dziewcząt: Ewelina Wirchanowicz kl. II a, Aneta Jaroszuk kl. I a, Kornelia Wasiluk kl. I c

Reprezentacja w rozgrywkach futsalu:
Paweł Stachniewicz kl. I g
Paweł Rusiłowicz kl. II d
Marek Grycuk kl. II d
Krzysztof Mierzejewski kl. I d
Dawid Aksamitowski kl. II a

Reprezentacja chłopców w I Lidze Piłki Siatkowej:
Artur Tołwiński kl. I d
Jakub Kwiećkowski kl. I g
Filip Chrulski kl. I g
Patryk Sabak kl. II f
Norbert Izdebski kl. I b

Reprezentacja dziewcząt w I Lidze Piłki Siatkowej:
Kaja Gogolewska kl. II b
Marta Wszeborowska kl. II b
Eliza Rogalska kl. II d
Magda Baszun kl. II e
Justyna Romaniuk kl. I g
Ewa Wojnarowska kl. I h
Urszula Matysewicz kl. I i

Licealiada Województwa Podlaskiego Podlaskiego w aerobiku:
II miejsce – Ewa Kotecka kl. II b, Izabela Arciszewska kl. II b, Berenika Zimnoch kl. II b, Urszula Dunaj kl. II h, Adrianna Zimnoch kl. I b

Licealiada Województwa Podlaskiego Podlaskiego Podlaskiego łyżwiarstwie szybkim:
III miejsce – Karolina Stepaniuk kl. I g

Reprezentacja szkoły w narciarstwie biegowym:
Beata Romanowska kl. II b

Nagrody uczniom wyróżnionym za pracę na rzecz szkoły:
Marcin Łukasiewicz kl. I f
Adam Roszkowski kl. I f
Jonasz Czołpiński kl. 0 g
Marcel Borowski kl. 0 g

Klub Integracji Europejskiej:
Krzysztof Szczepański kl. II d
Szymon Adam Urban kl. II c
Karolina Anna Stepaniuk kl. I g

Nagrody za obsługę stanowisk wystawy „Wielki zderzacz Hadronów – jak to działa”:
Karolina Dąbrowska, Michał Drągowski, Ewelina Gajko, Paweł Giełda, Karolina Kotecka, Mariusz Ligocki, Mariusz Michalski, Tomasz Półtora, Sebastian Szczepaniak, Maciej Szczęsny, Paweł Werda

11. W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Yale club of Poland, członkiem którego jest absolwent III LO Tomasz Siergiejuk. Stowarzyszenie ufundowało nagrodę książkową jednemu z najlepszych uczniów naszej szkoły, zamierzającemu podjąć studia w Yale. Jest to Kamila Klimowicz z klasy I a

12. Wręczenie listów gratulacyjnych uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 – 4, 99:
Klasa I a:
Ewelina Patrycja Borowska
Adrianna Bugajny
Monika Fiedorczuk
Magdalena Jarco
Agnieszka Kalinowska
Jakub Pankowiec

Klasa I b:
Magdalena Malenia
Agnieszka Rutkowska

Klasa I c:
Katarzyna Głowala
Martyna Żuk
Karolina Dubiec

Klasa I d:
Weronika Rutkowska

Klasa I e:
Beata Arciszewska
Ewelina Gajko
Magdalena Korycka
Karolina Kotecka
Katarzyna Mogielnicka
Katarzyna Poskrobko
Anna Zajkowska

Klasa 0 g:
Sylwia Półtorak
Paulina Ustymowicz
Gabriela Potęga

Klasa I h:
Milena Chyża
Karolina Wojtach
Maja Anna Sas
Marta Busłowska

Klasa I i:
Katarzyna Boguszewska
Katarzyna Wawrzak
Julita Hryciuk

Klasa II a:
Kamila Ausztol
Julia Jurczuk
Sylwia Rudź

Klasa II b:
Izabela Arciszewska

Klasa II c:
Marta Brzosko
Diana Małgorzata Olszewska
Szymon Adam Urban
Aleksandra Olejnik
Elżbieta Osiejewska

Klasa II d:
Ewa Pyłkowska
Michalina Nieciecka
Anna Jakoniuk
Anna Repińska
Paulina Walesiuk

Klasa II e:
Edyta Kazimierowicz
Katarzyna Linka
Justyna Hapunik
Milena Agnieszka Kowalczuk
Magdalena Buzun
Emilia Wasiak

Klasa II f:
Damian Rybołowicz
Aleksandra Guzik

Klasa I g:
Justyna Romaniuk
Monika Horodek

Klasa II h:
Ewelina Goworko
Aleksandra Karpiuk

Klasa II i:
Ewa Tałałaj

STATYSTYKA:
1. Liczba uczniów 851, w ytym absolwentów: 282

2. Liczba świadectw z wyróżnieniem:
klasy I – 55, w tym 24 ze średnią powyżej 5,0
klasy II – 52, w tym 27 ze średnią powyżej 5,0
klasy III – 72, w tym 35 ze średnią powyżej 5,0

3. Średnia ocen klas:
pierwszych: 4,19
drugich: 4,18
trzecich: 4,41

4. Klasy na poszczególnych poziomach – od najwyższej średniej:
Ie: 4,39
I a: 4,38
I i: 4,31
0 g: 4,31
I c: 4,28
I b: 4,24
I d: 4,19
I h: 4,18
I g: 4,03
I f: 3,53

II e: 4,43
II c: 4,38
II a: 4,35
II b: 4,21
II h: 4,11
II d: 4,07
II i: 3,96
II f: 3,94

Fotorelacja:

Klasy pierwsze:

Klasy drugie:

Nagrody za osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i konkursach:

Uczniowie podczas uroczystości:

fot: Mateusz Świsłocki