Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
04 cze 2009 Wycieczka do Hiszpanii

25 maja 2009 r grupa 22 uczniów z klasy 0g i Ig pojechała na wycieczkę do Valladolid, miasta w regionie Castilla y Leon.
Opiekę sprawowały Sandra Gonzalez Reguero, Anna Maria Karczewska (nauczycielki języka hiszpańskiego) i Iwona Łaniewska (nauczycielka języka angielskiego).

Młodzież zakwaterowana była u rodzin hiszpańskich, dzięki temu mogła doskonalić znajomość języka oraz poznać codzienne zwyczaje Hiszpanów. Już pierwszego dnia dla niektórych śniadanie było zaskoczeniem. Zamiast kanapek i herbaty otrzymali herbatniki z kawą. Wtedy przypomnieli sobie z lekcji hiszpańskiego w szkole, że Hiszpanie w przeciwieństwie do Polaków, jedzą śniadanie na słodko.

Pobyt w Valladolid oraz wycieczki do Madrytu, Segovii i Salamanki zostały zorganizowane przez szkołę języka hiszpańskiego Esguevas Studium w Valladolid.

Oprócz wycieczek do trzech miast młodzież miała szanse porozmawiać z uczniami hiszpańskich liceów oraz zwiedzić Valladolid z przewodnikiem.

W czasie wolnym uczniowie, zwyczajem hiszpańskim, próbowali lokalnych przysmaków takich jak tapas, churros, tortilla lub paella.

Wycieczka do Valladolid zbiegła się z regionalnym festivalem, na którym można było obejrzeć teatry uliczne i liczne przedstawienia artystyczne.