Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
25 cze 2014 „Ogólnopolski głos profilaktyki” 2014

Reprezentanci III LO z wicedyrektorem szkoły p. Barbarą Kalinowską oraz policjantkami i animatorką podczas Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyk

Reprezentanci III LO z wicedyrektorem szkoły p. Barbarą Kalinowską oraz policjantkami i animatorką podczas Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyk


Dnia 14.06.2014 r. dziesięciu uczniów III LO: Patrycja Michalczuk i Magdalena Medyk z kl. I a, Krzysztof Pietuch z kl. I c, Monika Wnorowska z kl. I e, Małgorzata Gryciuk, Agnieszka Perłowska i Krzysztof Kowalczuk z kl. f, Ewa Grzywa i Wiktor Brzóska z kl. I h oraz Patrycja Siemaszko z kl. II a pod opieką pani wicedyrektor Barbary Kalinowskiej uczestniczyli w organizowanym już po raz drugi na terenie całego kraju „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”.
Celem Projektu była edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocji innowacyjnych działań profilaktycznych opartych na wykorzystywaniu twórczego potencjału młodzieży.
Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 15.00 na Placu Miejskim przy fontannie (ul. Rynek Kościuszki). Młodzież z naszej szkoły była ubrana w białe bluzki z logo III LO.
Przemarsz do Parku Planty odbył się o godz. 15.20. Podczas przemarszu wykwalifikowany animator z Zespołu „bdb” wykrzykiwał hasła profilaktyczne przez megafon, a młodzież je po nim powtarzała. Został również odśpiewany hymn Pat „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” – Roberta Chojnackiego. Głównym punktem programu był realizowany w tym samym czasie i w tej samej formie w całym kraju happening trwający 60 sekund, polegający na wspólnym wybijaniu prawą dłonią rytmu serca.
Podczas obchodów „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” odbyły się również pokazy artystyczne między innymi: animacje zumby prowadzone przez instruktorkę Magdalenę Łukasiuk, fragmenty z najnowszego musicalu profilaktycznego „W sieci” prezentowanego przez uczniów z Prywatnej Szkoły Estradowej pierwszego i drugiego stopnia im. Anny German prowadzonej przez p. Helenę Mieszkuniec. Nie obyło się także bez konkursów z nagrodami.
Pomimo złej pogody, humor i dobry nastrój nie opuszczał naszej szkolnej młodzieży. Dlatego chętnie głosili hasła do happeningu m. in.:
1. Zwolnij – nie musisz biec!
2. To Ty wybierasz!
3. Warto żyć na trzeźwo!
4. Narkotyk = samotność.
Tekst: Patrycja Michalczuk kl. I a
Zdjęcia: Magdalena Medyk kl. I a

Przemarsz przez centrum miasta

Przemarsz przez centrum miasta


Uczestnicy parady Ewa Grzywa I h, Patrycja Michalczuk I a, Wiktor Brzósko I h

Uczestnicy parady Ewa Grzywa I h, Patrycja Michalczuk I a, Wiktor Brzósko I h


Podczas parady hasła profilaktyczne było nie tylko słychać, ale i widać

Podczas parady hasła profilaktyczne było nie tylko słychać, ale i widać


Wspólne wybijanie rytmu serca

Wspólne wybijanie rytmu serca


Happening na plantach, w tle Patrycja Siemaszko II a

Happening na plantach, w tle Patrycja Siemaszko II a