Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
16 cze 2014 „Dla takich dni warto żyć”

dd
„Olimpijka w Domu Dziecka-III LO kontra dzieciaki”
Dnia 11 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I c, I h oraz absolwenci klas III b, III c i III e pod opieką Pani Małgorzaty Schroeder zorganizowali festyn dla wychowanków Domu Dziecka nr 2 im. dr Ireny Białówny, w ramach kontynuacji współpracy, promujący sport oraz aktywność fizyczną.
Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00 turniejem piłki nożnej licealistów ze starszymi dziećmi. Na boisku obok trwała rywalizacja w piłce siatkowej. Dla młodszych fanów piłki nożnej powstało stanowisko strzałów na małą bramkę. Roześmiane i szczęśliwe dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez młodzież: rzuty z balonami z wodą do celu, wyścig na piłkach, bieg slalomem z toczeniem opony, tor przeszkód, przebijanie balonów z zadaniami i przeciąganie liny. Tak jak w roku poprzednim, wielką furorą był dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnia. Oblegane były też stanowiska, gdzie dzieci mogły zamienić się między innymi w spider-man’a, a młode damy licznie korzystały z „Salonu Piękności”. Do dyspozycji dzieci były również sprzęty policyjne. Dla głodnych i spragnionych podawane były kiełbaski z grilla oraz zimny sok. Pięknym miejscem był również „Kącik Malucha”, gdzie najmłodszymi dziećmi zajęli się nasi uczniowie.
Dzieciaki były bardzo szczęśliwe i bardzo chętnie angażowały się w zabawy. Ogromną nagrodą za trud włożony w przygotowanie całej kolejnej szalonej akcji, był również uśmiech na twarzach naszej szkolnej młodzieży.
Dzieciaki z Domu Dziecka zadawały nam pytanie „Kiedy ich znowu odwiedzimy, ale jakim cudownym zaskoczeniem były plany naszych pierwszoklasistów na kolejny fajny dzień w Domu Dziecka!
„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”./ Jan Paweł II/
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce naszych abiturientów, przede wszystkim Natalii Szeroki oraz Moniki Żyłowskiej, jako głównym pomysłodawczyniom całego przedsięwzięcia. Dziękujemy również naszemu absolwentowi, Rafałowi Perkowskiemu, który zgodził się być Misiem-Maskotką Policji w upał. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie wszystkim naszym absolwentom oraz za zarażenie „chęcią pomocy” naszych pierwszaków!
Dziękujemy również naszym uczniom, którzy uwierzyli, że można dokonać niezwykłych rzeczy!
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pani Małgorzaty Tomaszewskiej, która chciała z nami spędzić to piękne popołudnie oraz przygotowała fotorelację z „Olimpijki”.
Małgorzata Schroeder
https://www.youtube.com/watch?v=Uz7qCENM0-o
Galeria zdjęć:
DSC03490

DSC03491

DSC03494

DSC03497

DSC03511

DSC03515

DSC03517

DSC03521

DSC03538

DSC03544

DSC03550

DSC03551

DSC03563

DSC03569

DSC03573

DSC03598

DSC_0359

DSC_0383

DSC_0399

DSC_0401

DSC_0496

DSC_0635

DSC_0651

DSC_0812

DSC_0937

DSC_1038

DSC_1048

DSC03478
fot. Małgorzata Tomaszewska