Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
23 kwi 2014 Piotr Franciszek Raczkowski Wielkim Geografem jest!

Piotr Raczkowski w trakcie zawodów pisemnych XXXIX Olimpiady Geograficznej

Piotr Raczkowski w trakcie zawodów pisemnych XXXIX Olimpiady Geograficznej

Pojawił się w murach III LO w Białymstoku w roku szkolnym 2010/2011. Przyszedł do naszej szkoły z I Gimnazjum w Sokółce jako laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Zadebiutował w klasie 0g (z hiszpańskim językiem nauczania) i spędził w jej ławkach cztery lata (tyle lat trwa nauka na tym profilu). Nie realizował w III LO zakresu rozszerzonego z geografii, ale od samego początku postawił sobie za cel zdobywanie szczytów wiedzy geograficznej. Czterokrotnie uczestniczył w ogólnopolskich finałach dwóch olimpiad związanych z geografią (Olimpiada Geograficzna i AGH – geografia z elementami geologii), trzykrotnie uczestniczył w ogólnopolskim konkursie „Najlepszy Młody Geograf” podczas Wielkiej Lekcji Geografii rozgrywanym w Łodzi. Był także podporą drużyny, która zwyciężała w konkursie geograficznym zorganizowanym w ramach 11. GIS DAY na Uniwersytecie Warszawskim. W maju zgarnie 100-procetowy wynik ma egzaminie maturalnym za podwójny tytuł finalisty wywalczony podczas Olimpiady Geograficznej.

A oto lista największych sukcesów naszego  Piotra Wielkiego:

 Rok szkolny 2010/2011

XXXVII Olimpiada Geograficzna

Etap okręgowy (Województwo Podlaskie)

IV miejsce indywidualnie – Piotr F. R., klasa O G

Piotr uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego olimpiady geograficznej

i 100% z egzaminu maturalnego z geografii na cztery lata przed swoją maturą

Rok szkolny 2011/2012

Ogólnopolski konkurs geograficzny „Najlepszy Młody Geograf”

w ramach 13. Explorers Festival

I miejsce drużynowo w Polsce – III LO w Białymstoku

IV miejsce indywidualnie – Piotr F. R., I G

rokrocznie w konkursie bierze udział ponad 800. uczniów z całego kraju

Konkurs geograficzny w ramach 11. GIS DAY na Uniwersytecie Warszawskim

I miejsce drużynowo w Polsce – III LO w Białymstoku

I miejsce indywidualnie – Piotr F. R., I G

startowało 140 osób

Rok szkolny 2012/2013

Ogólnopolski konkurs geograficzny „Najlepszy Młody Geograf”

w ramach 14. Explorers Festival

I miejsce drużynowo w Polsce – III LO w Białymstoku

VI miejsce indywidualnie – Piotr F. R., II G

konkurs patronowany przez Uniwersytet Łódzki

XXXVIII Olimpiada Geograficzna

Piotr F. R., II G – finalista

VI Ogólnopolska Olimpiada

„O Diamentowy Indeks AGH”

geografia z elementami geologii

Piotr F. R., II G – laureat II stopnia

Piotr uzyskał indeks AGH w Krakowie

Rok szkolny 2013/2014

VII Ogólnopolska Olimpiada

„O Diamentowy Indeks AGH”

geografia z elementami geologii

Piotr F. R., III G – udział w etapie centralnym

 Dziękujemy Piotrowi za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas geograficznych olimpiad i konkursów. Zdrowa ambicja, wytrwała pracowitość i posiadany talent to trzy cechy, które pozwoliły temu uczniowi z małej miejscowości zawojować Polskę. Zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, ale także otwarty na trud zdobywania wiedzy, dostarczał swoimi osiągnięciami niezapomnianych wrażeń i przeżyć. To szczęście posiadania takiego diamentu, aby móc go szlifować i uczynić zeń brylant.

Dziękuję za cztery, wspólne lata, spędzone w murach III LO w Białymstoku – wytrwały obserwator poczynań Piotra i nieudolny doradca,  nauczyciel geografii
– mgr Grzegorz Dąbrowski