Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
01 kwi 2014 Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowych Zawodach Robotów RobotChallenge 2014r. w Wiedniu

wieden1
W dniach 29-30 marca 2014 roku odbyły się Międzynarodowe Zawody Robotów RobotChallenge 2014r. w Wiedniu.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Czarniecki 3b, Rafał Niewiński 2h, Martyna Nitkiewicz 2b, Michał Goworko 2b, Rafał Gołubowicz 2b, Michał Trembowski 2b. Dwóch uczniów, którzy przygotowywali roboty nie mogło uczestniczyć w zawodach – Piotr Arciuch 2b i Maciej Szczerba 3F.
Wszyscy uczniowie brali udział w 5 konkurencjach: LegoLineFollower, Lego Sumo, Freestyle, Humanoid Sumo i Humanoid Sprint. W konkurencji Lego Linefollower nasz robot znalazł się w finale. W konkurencji Humanoid Sprint nasz robot zdobył I miejsce.
Zdjęcia i filmiki z zawodów na stronie koła informatycznego – facebook.com/3lobot.
Nasz sukces przyczynił się do sukcesów wszystkich uczestników z Polski, ponieważ zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji państw – podobnie rok temu.
Strona zawodów: http://www.robotchallenge.org/
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Zostaliśmy, jako zwycięzcy, zaproszeni także na międzynarodowe zawody do Tokyo i Meksyku przez przedstawicieli, których spotkaliśmy w Wiedniu.
wieden2
Nasi uczniowie zostali mistrzami w swoich konkurencjach!
Serdecznie chcielibyśmy podziękować także naszym sponsorom, bez których nasz wyjazd nie mógłby się odbyć: Prezydentowi Miasta Białegostoku, Politechnice Białostockiej, Radzie Rodziców przy III Liceum Ogólnokształcącym, Firmie Qburst, Państwu Rafałowi i Patrycji Narewskim, Pani Joannie Leszczuk, Pani Janinie Wiśniewskiej, Mamie naszego ucznia z klasy 2b Bartosza Łukowicza.
Informacje w mediach: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140331/BIALYSTOK/140339895
http://www.forbot.pl/forum/topics26/polacy-najlepsi-w-europie-podsumowanie-robotchallenge-2014-vt9842.htm?&sid=42408ab2505d9f4fd72087c42a9b9741utm_source=forbot&utm_medium=portal_menu&utm_content=link_headline&utm_campaign=last_news
Marek Dudzicz