______________________________________________________________________________________________________________
18 lis 2013 SIATKÓWKA W III LO BIAŁYSTOK w 2013/2014

siatka1
W dniu 6 XI 2013 rozpoczęliśmy rozgrywki Licealiady Województwa Podlaskiego w siatkówce dziewcząt. Pierwszy mecz graliśmy z ubiegłorocznymi mistrzyniami z ZSR CKP. Niestety, inauguracja wypadła bladziutko. Nasz nowy, odmłodzony zespół, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalkami i w efekcie przegraliśmy 0:2.Na szczęście nie załamały się dziewczęta i ku zaskoczeniu trenera postanowiły trenować więcej, nawet 11 listopada. Nikt nie lubi przegrywać, a my mieliśmy zaproszenie na Turniej o Puchar Dyrektora II LO w Białymstoku, organizowany z okazji święta szkoły. W zawodach, oprócz gospodarzy i naszej reprezentacji, wystąpiły siatkarki z VI LO, będące cichym faworytem do zwycięstwa. Pierwszy mecz rozegraliśmy z II LO. Dziewczęta zaczęły mocno i dzięki dobrej grze w obronie i bardzo przytomnym atakom Natalii Żaworonek, objęliśmy prowadzenie 13:8. Dopiero teraz trener przeciwniczek wprowadził na boisko dwie najlepsze zawodniczki i zaczęła się bardzo ciężka walka. Trudne zagrywki, bloki i ataki, raz po jednej, raz po drugiej stronie siatki. W końcówce było 22:22, ale ostatnie słowo miały przeciwniczki i wygrały 26:24. Tutaj znów nasze dziewczyny pokazały charakter i do końca meczu walczyły bardzo ofiarnie. Bardzo dobrze rozgrywała Paulina Bernacka, a w ataku brylowała Aleksandra Konarzewska. Wygraliśmy drugiego seta, a następnie tie-breaka do dwunastu. Nasze zwycięstwo było niespodziewane nawet dla trenerów. W drugim meczu graliśmy z VI LO i niemal z rozpędu objęliśmy prowadzenie 1:0. To, że nie byliśmy faworytem, miało swoje odzwierciedlenie w drugim secie ,przegranym wysoko 25:14 i o wyniku meczu miał zdecydować tie-break. Do połowy trzeciego seta była bardzo wyrównana walka. Dobra gra Agaty Jasielczuk i Karoliny Gładkowskiej, a w końcówce super zagrywki Karoliny Pietruk i ataku Oli Konarzewskiej i wygrana 15:13. Trzeci raz z rzędu Puchar Dyrektora II LO zostaje w naszej szkole. Gratulacje dla dziewcząt.