Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
14 lis 2013 Akademia z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości – 12.11.2013 r.

1
12 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną przygotował pan Dariusz Rykaczewski oraz uczniowie kl. II i: Emilia Bielecka, Barbara Bukrym, Dariusz Chrzanowski, Michał Ejsmont, Andrzej Kossuth, Sylwia Lengiewicz, Agnieszka Ruczaj, Piotr Wądołkowski, Małgorzata Zdzitowiecka oraz ucz. kl. II g Karol Jaroszewicz. Uroczystość prowadzili: Aleksandra Wróblewska i Marek Twarowski, ucz. kl. III g.
Podczas uroczystości przedstawieni zostali uczniowie, którzy otrzymali różnorodne stypendia:
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Maria Perzyna, ucz. klasy III d. Klasę drugą ukończyła z najwyższą średnią ocen w szkole – 5.83.

Stypendystami Zarządu Województwa Podlaskiego w ramach projektu ”Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów” za osiągnięcia w nauce są:

Piotr Franciszek Raczkowski – klasa III g
• finalista Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013,
• laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH,
• wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Geoplaneta 2012,
• zdobywca VII miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Młodego Geografa w Polsce podczas Wielkiej Lekcji Geografii 2012 i IV miejsca w poprzedniej edycji,
• zdobywca I miejsca w konkursie geograficznym zorganizowanym w ramach GIS DAY na Uniwersytecie Warszawskim,

Ewelina Grodzka – klasa II c
• nagrodzona za wysoką średnią ocen – 5,15

Justyna Grodzka – klasa I e
• laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii,
• laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii,

Paulina Wawrzeniuk – klasa I e
• laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego,

Patrycja Rogowska – klasa I e
• finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii,

Przemysław Zubrzycki – klasa I e
• laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii.

Stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej są:

Zuzanna Siemieniako – klasa II d
• zdobywczyni pierwszych miejsc w kilku edycjach ogólnopolskich konkursów fotograficznych o tematyce jeździeckiej,
• wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Podlasie – najpiękniejsze zakątki” ,
• drugie miejsce w Otwartym Konkursie Fotograficznym „Dialog” Politechniki Krakowskiej
• trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”,
• wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Filozofia jest wszędzie”,
• pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Człowiek. Ja i moja ulubiona dyscyplina sportowa”,

Emilia Wasilewska – klasa II d
• I miejsce w kategorii mini-formacje,
• II miejsce – w kategorii hip-hop mini formacje,
• III miejsce- w kategorii formacje inne formy tańca na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Lębork 2012,
• I miejsce – w kategorii mażoretki,
• I miejsce – w mini-formacji oraz
• II miejsce – w kategorii inna forma tańca na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „CITY OF DANCE” BIAŁYSTOK

Krystian Nestorowicz – klasa III h
• Mistrz Okręgu Podlaskiego w kategorii 14- 15 lat w tańcach latynoamerykańskich,
• zdobywca tytułu Drugiego Wicemistrza Okręgu Podlaskiego w kategorii 16- 18 lat w tańcach latynoamerykańskich,
• wicemistrz Okręgu Podlaskiego w kategorii 16- 18 lat w tańcach latynoamerykańskich,
• zdobywca pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego MUZA 2010 w Olsztynie w tańcach latynoamerykańskich,
• trzecie miejsce w VII Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego „Centre of Europe Cup” w Suchowoli w 2011 r. w tańcach latynoamerykańskich.

Stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki i osiągnięcia w nauce są:

Piotr Franciszek Raczkowski – klasa III g,

Paweł Kaczmarski – klasa II a
• finalista XXXIX Olimpiady Historycznej
• zdobywca XXIX miejsca w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922″ ,

Adam Kacper Rzeńca – klasa II c
• laureat VI Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii,
• zdobywca I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich,
• członek zwycięskiej drużyny III LO na Wielkiej Lekcji Geografii w Łodzi,

Małgorzata Gryciuk – klasa I f
• laureatka trzech gimnazjalnych konkursów przedmiotowych: Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej są:

Zuzanna Siemieniako – klasa II d
Oprócz fotografii jej wielką pasją jest jazda konna. Jest podwójną Mistrzynią Województwa Podlaskiego w jednej z konkurencji jeździeckich – ujeżdżaniu.

Zuzanna Kozerska – klasa II i
• uczestniczka II międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY” w Ejszyszkach na Litwie. Chór MDK zdobył w kategorii chórów kameralnych II miejsce – Srebrną Wstęgę Solczy,

Paulina Pruszyńska – klasa III i
• zdobywczyni złotego medalu na XXXII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów w Bydgoszczy,
• zdobywczyni brązowego medalu na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Słowenii,

Małgorzata Zdzitowiecka – klasa II i
• zdobywczyni nagrody specjalnej prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w finale XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A CAPPELLA Dzieci i Młodzieży w 2012r.,
• nagrodzona Złotym Kamertonem w Finale XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A CAPPELLA Dzieci i Młodzieży,
• zdobywczyni nagrody Bronze Plaque na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieżowych Chórów w Słowenii,

Dawid Czaczkowski – klasa III b
• zdobywca Srebrnej Wstęgi Solczy na II międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie,
• I miejsce na XI Moniuszkowskim Festiwalu Podlasia „ Pieśń Wieczorna”,
• II miejsce na XXXV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „ Schola Cantorum ”,

Alicja Revol – klasa III d
• zdobywczyni Srebrnej Wstęgi Solczy na II międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie,
• I miejsce na XI Moniuszkowskim Festiwalu Podlasia „Pieśń Wieczorna”,
• II miejsce na XXXV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „ Schola Cantorum ”,

Weronika Żochowska – klasa IIIf
• zdobywczyni II miejsca w międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „O złotą wstęgę Solczy”
• II miejsce w kategorii szkół średnich w konkursie wojewódzkim „Białostocczyzna znana i nieznana” w edycji pod hasłem „Historia w świątyniach zaklęta” ,
• laureatka nagrody w Konkursie Plastycznym IV Spotkań Ekologicznych „Z Ziemią krążymy”,

Dawid Chrzęst – klasa I b
• Wyróżniony Srebrną Harfą na XXXV Ogólnopolskim Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu,
• Laureat Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna”,
• II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie.

Stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną są:

Maciej Szczerba – III f
• Zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych – Robomaticon zorganizowanym przez Koło Naukowe Automatyki i Robotyki, działające przy Instytucie Automatyki i Robotyki, Wydziału Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej. Maciej zaprogramował środowisko do obsługi grafiki w 3D, udoskonalił program do obliczeń symbolicznych i numerycznych na platformę android,

Michał Goworko – II b
• autor komunikatora sieciowego,
• I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Robotów w Gdańsku,
• II i III miejsca w Ogólnopolskich zawodach EastRobo na Politechnice Białostockiej.

Piotr Arciuch – II b
• autor zautomatyzowanego systemu sędziowania z programowania,
• I miejsce w Ogólnopolskim Turniej Robotów w Gdańsku,
• II i III miejsca w Ogólnopolskich zawodach EastRobo na Politechnice Białostockiej,

Rafał Niewiński – II h
• autor aplikacji mobilnej przeznaczonej do przeglądania aktualnego planu zajęć placówek edukacyjnych o nazwie „Pocket Lessons”,
• I miejsce w ogólnopolskich zawodach ROBO-NET organizowanych przez koło ISKRA w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie,
• II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Robotów RoboticTournament w Rybniku,

Jakub Czarniecki – III b
• I miejsce w ogólnopolskich zawodach ROBO-NET organizowanych przez koło ISKRA w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie ,
• II miejsce w Międzynarodowym Turniej Robotów RoboticTournament w Rybniku,
• autor programu do planu lekcji na platformę android oraz oprogramowania robota rysującego portrety.

Bartosz Łukowicz – klasa II b
• autor zautomatyzowanego systemu sędziowania z programowania online.

Następna grupa stypendystów:

Magdalena Łukaszuk – klasa 1g: Stypendystka Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok
• finalistka VII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pt. ,,Złoty pierścień Rosji”,
• Finalistka Międzyszkolnego Konkursu „Młodzi organizatorzy turystyki”,
• Wolontariusz Podlaskiego Centrum Hipoterapii,

Wioleta Lewandowska – klasa I f: Stypendystka Burmistrza Miasta Hajnówka im. Pelagii Ponieckiej
• laureatka wojewódzkiego konkursu biologicznego,

Izabela Tarasiuk – klasa I f: Stypendystka Burmistrza Miasta Hajnówka im. Pelagii Ponieckiej
• laureatka wojewódzkiego konkursu biologicznego i wojewódzkiego konkursu języka angielskiego,

Aleksandra Jankowska – klasa I f: Stypendystka Burmistrza Gminy Knyszyn
• laureatka wojewódzkiego konkursu geograficznego,

Karolina Truskolaska – klasa O g: Stypendystka Rady Gminy i Burmistrza miasta Tykocin
• nagrodzona za ukończenie gimnazjum z wysoką średnią ocen

Marta Szerakowska – klasa III d
laureatka białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”
wolontariusz w Fundacji Edukacji i Twórczości, opiekującej się uchodźcami w Białymstoku oraz Fundacji „Mam Marzenie”, zajmującej się spełnianiem marzeń dzieci, których stan zdrowia poważnie zagraża ich życiu.
Reprezentowała Białystok w finale ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” w Rzeszowie.

Olga Białokozowicz – klasa 0 g
laureatka białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”
nagrodzona za aktywność charytatywną i zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego, laureatka konkursu recytatorskiego poezji rosyjskiej,
reprezentowała Białystok w finale ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” w Rzeszowie.

Tradycją szkoły jest, że podczas uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w III Liceum wręczane są również Stypendia Motywacyjne Dyrektora Szkoły.

Stypendium motywacyjne Dyrektora Szkoły na rok szkolny 2013/2014 otrzymali:

Paweł Kaczmarski kl. II a – Finalista XXXIX Olimpiady Historycznej
Michał Goworko kl. II b – Zdobywca III miejsca w Ogólnopolskim konkursie ROBO-NET, I miejsca w Trójmiejskim Turnieju Robotów oraz II miejsca w Zawodach robotów lego mindstorms NXT EASTROBO 2013
Adam Kacper Rzeńca kl. II c – Laureat ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii
Oliwier Myka kl. II c – Finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Emilia Rolnik kl. II c -  Zdobywczyni II miejsca w Lidze Wojewódzkiej w piłce siatkowej
Klaudia Kurzacz kl. II c – Finalistka konkursu „Mój pomysł na biznes”
Marta Pasławska kl. II e – wyróżniona w konkursie na najlepszy poster na III Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików, uzyskała dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX
Gabriela Niklińska kl. II f – Członek Kadry Wojewódzkiego Podlaskiego Związku Jeździeckiego zdobywczyni I miejsca podczas Mistrzostw Podlasia w Ujeżdżaniu 2011, klasa L Kuce, III miejsca podczas Mistrzostw Podlasia w Ujeżdżaniu 2012, klasa L Kuce oraz I miejsca podczas Regionalnych Zawodów w Ujeżdżaniu, 2013 klasa P
Joanna Marczuk kl. II f – Zdobywczyni III miejsca na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Ahata Papialnitskaya kl. II f – Finalistka XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego
Dominika Baraniecka kl. II g – Laureatka Grand Prix w Konkursie Poetyckim im. Wiesława Szymańskiego „O Srebrne Pióro MDK” Wyróżniona w XXI Ostrołęckim Konkursie Literackim im. Dionizego Maliszewskiego
Emilia Oniszczuk kl. II g – Zdobywczyni I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej ”Wspólne Dziedzictwo Kultury” (wraz z zespołem muzyki dawnej Carmina Aurum)
Rafał Połowianiuk kl. II h – Zdobywca wyróżnienia w Ogólnopolskim Kangurze matematycznym
Ewelina Bosko kl. II h – Zdobywczyni wyróżnienia w Ogólnopolskim Kangurze matematycznym
Karol Budlewski kl. II h – Zdobywca wyróżnienia w Ogólnopolskim Kangurze matematycznym
Karol Waleśkiewicz kl. II i – Finalista XLII Olimpiady Biologicznej, Zdobywca wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO- PLANETA” oraz wyróżnienia w Konkursie Matematycznym „Kangur”
Agnieszka Ruczaj kl. II i – Zdobywczyni I miejsca w I Otwartym Konkursie Poetyckim im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Uzyskała bardzo dobry wynik w konkursie English High Flier 2012 oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO- PLANETA”
Sylwia Lengiewicz kl. II i – Zdobywczyni III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Leonardy Szubzdy oraz III miejsca w II edycji Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Między dawnymi i młodszymi laty”
Agata Łochnicka kl. III c – Zdobywczyni I miejsca w XIV Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii oraz I miejsca w województwie i V w kraju w Konkursie English High Flier
Marta Szerakowska kl. III d – Laureatka konkursu Samorządowego Nastolatków „8 Wspaniałych”, brała udział w etapie rejonowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Agata Jasielczuk kl. III d – Zdobywczyni wicemistrzostwa Licealiady Województwa Podlaskiego w siatkówce dziewcząt
Patryk Żemajduk kl. III d – Uzyskał awans do I ligi Licealiady Województwa Podlaskiego w koszykówce chłopców , reprezentant III LO w siatkówce chłopców
Maria Perzyna kl. III d – Reprezentantka III LO w koszykówce dziewcząt
Weronika Żochowska kl. III f – Zdobywczyni II miejsca w Konkursie międzynarodowym „O Złotą Wstęgę Solczy” w kategorii chóry dorosłych
Maciej Szczerba kl. III f – Zdobywca I miejsca w Konkursie Robomaticon
Piotr Raczkowski kl. III g – Finalista XXXIX Olimpiady Geograficznej, Laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
Olga Mazuruk kl. III i – Laureatka XIX Olimpiady Języka Białoruskiego
Paulina Pruszyńska kl. III i – Zdobywczyni III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Słowenii, Zdobywczyni I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów w Bydgoszczy
Monika Andruszkiewicz kl. III i – Mistrzyni Województwa Podlaskiego w pływaniu, Zdobywczyni II miejsca w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w pływaniu

Pani Małgorzata Górniak – Dyrektor III LO

Pani Małgorzata Górniak – Dyrektor III LO

Marek Twarowski i Aleksandra Wróblewska, ucz. kl. III g

Marek Twarowski i Aleksandra Wróblewska, ucz. kl. III g

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak oraz uczniowie, którzy otrzymali stypendia

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak oraz uczniowie, którzy otrzymali stypendia

Pani Wicedyrektor Barbara Kalinowska oraz stypendyści z III LO

Pani Wicedyrektor Barbara Kalinowska oraz stypendyści z III LO

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak oraz uczniowie, którzy otrzymali stypendia

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak oraz uczniowie, którzy otrzymali stypendia

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Agnieszce Ruczaj, ucz. kl. II i

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Agnieszce Ruczaj, ucz. kl. II i

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Marii Perzynie, ucz. kl. III d

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Marii Perzynie, ucz. kl. III d

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Marcie Szerakowskiej, ucz. kl. III d

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Marcie Szerakowskiej z kl. IIId

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Dominice Baranieckiej, ucz. kl. II g

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Dominice Baranieckiej, ucz. kl. II g

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Pawłowi Kaczmarskiemu, ucz. kl. II a

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak wręcza akt stypendialny Pawłowi Kaczmarskiemu, ucz. kl. II a

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak,  Pani Wicedyrektor Barbara Kalinowska oraz uczniowie uhonorowani Stypendium Dyrektora Szkoły

Pani Dyrektor Małgorzata Górniak, Pani Wicedyrektor Barbara Kalinowska oraz uczniowie uhonorowani Stypendium Dyrektora Szkoły

Mateusz Zarzecki, ucz. kl. II e – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Mateusz Zarzecki, ucz. kl. II e – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Pani Małgorzata Górniak – Dyrektor III LO

Pani Małgorzata Górniak – Dyrektor III LO

Piotr Wądołowski, Michał Ejsmont, Barbara Bukrym, Sylwia Lengiewicz, Agnieszka Ruczaj, Emilia Bielecka, Małgorzata Zdzitowiecka, Andrzej Kossuth, Dariusz Chrzanowski, ucz. kl. II i

Piotr Wądołkowski, Michał Ejsmont, Barbara Bukrym, Sylwia Lengiewicz, Agnieszka Ruczaj, Emilia Bielecka, Małgorzata Zdzitowiecka, Andrzej Kossuth, Dariusz Chrzanowski, ucz. kl. II i

Piotr Wądołowski, Michał Ejsmont, ucz. kl. II i

Piotr Wądołkowski, Michał Ejsmont, ucz. kl. IIi

Karol Jaroszewicz, ucz. kl. II g, Dariusz Chrzanowski, ucz. kl. II i  i Andrzej Kossuth, ucz. kl. II i

Karol Jaroszewicz, ucz. kl. II g, Dariusz Chrzanowski, ucz. kl. II i i Andrzej Kossuth, ucz. kl. II i

fot. Katarzyna Maciejuk, Paula Bojar (IIIf)