Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
22 kwi 2013 Sukces III LO w Białymstoku na podsumowaniu VII edycji „Rytmów nieskończoności” 2013
Michalina Nowak, Natalia Murawska oraz Diana Błażewicz wśród nagrodzonych laureatów przeglądu

Michalina Nowak, Natalia Murawska oraz Diana Błażewicz wśród nagrodzonych laureatów przeglądu

12 kwietnia 2013r. w L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie odbyło się podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. Przewodniczącym jury był o. Wacław Oszajca -poeta, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Papieskiego Wydziału  Teologicznego.  Nasza szkoła w tej edycji miała największą liczbę laureatów (5) ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, które wzięły udział w konkursie. Przypominamy, iż tytuł laureata otrzymują najwybitniejsi uczestnicy konkursu, których wiersze zostały wybrane i opublikowane w pokonkursowej antologii „Teatr (nie)życia”.

Laureaci z naszej szkoły: Diana Błażewicz z kl. II h; Kamila Cieśluk z kl. III h; Natalia Murawska z kl. II h; Michalina Nowak z kl. III h i Edyta Ułanowicz z kl. III g. Oprócz tego zaszczytnego tytułu uczennice zdobyły:

Edyta UłanowiczII miejsce,

Diana Błażewiczwyróżnienie za cały zestaw wierszy

Natalia Murawskawyróżnienie za wiersz „Niepoprawnie muszę”

Michalina Nowakwyróżnienie za wiersz „Apostrofa”

Po raz pierwszy w historii konkursu kilku nauczycieli, w tym  p. Małgorzata Tomaszewska z naszej szkoły,  dostało specjalne podziękowania za szczególne zaangażowanie w promowaniu uczniów uzdolnionych poetycko podczas kolejnych edycji przeglądu „Rytmów nieskończoności”, a III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaszczytny tytuł „Szkoła przyjazna poezji”

W programie uroczystego podsumowania konkursu znalazły się: warsztaty poetyckie dla młodych twórców z o. Wacławem  Oszajcą, wzruszające spotkanie z Kazimierzem Wojtańcem, przyjacielem Jacka Kaczmarskiego  oraz spektakl pt. „U Wolanda. Spotkania ponad epokami: Kaczmarski i Bułhakow” wystawiony przez uczniów L LO w Warszawie .

W oczekiwaniu na wyniki konkursu Michalina Nowak, Diana Błażewicz i Natalia Murawska

W oczekiwaniu na wyniki konkursu Michalina Nowak, Diana Błażewicz i Natalia Murawska

Edyta Ułanowicz

Edyta Ułanowicz

Warsztaty z o. Wacławem OszajcąWarsztaty z o. Wacławem Oszajcą

Spotkanie z Kazimierzem Wojtańcem, przyjacielem Jacka Kaczmarskiego

Spotkanie z Kazimierzem Wojtańcem, przyjacielem Jacka Kaczmarskiego

Spektakl U Wolanda w wykonaniu uczniów L LO w Warszawie

Spektakl U Wolanda w wykonaniu uczniów L LO w Warszawie

fot. Małgorzata Tomaszewska