Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
19 kwi 2013 Spotkanie uczniów III LO z klerykami

IMG_0959
19 kwietnia 2013r. klerycy Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego Marcin Rydzewski oraz Rafał Zakrzewski spotkali się z uczniami naszej szkoły, aby opowiedzieć im o powołaniu, miłosierdziu, wolontariacie poprzez który alumni AWSD przygotowują się do kapłaństwa, które ma być głoszeniem Chrystusa słowem i czynem, służbą dla wiernych. Klerycy, zaproszeni do naszej szkoły przez katechetów zachęcali młodzież do udziału w debacie „Kościół w ringu”, która odbędzie się 9 maja o godzinie 13.00 w Archidiecezjalnym Seminarium w ramach XI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Kościół w ringu. Wykrzycz co Cię boli…
Co myślisz o Kościele? Coś Cię denerwuje? Coś nie pasuje? Chciałbyś coś zmienić? Może myśląc ‚Kościół’ mimowolnie zaciskasz pięści? Podejmij rękawice! Wejdź na ring, gdzie będziesz mógł w końcu wymierzyć ciosy swojego niezadowolenia, niesmaku czy braku akceptacji. W ringu odnajdziesz kleryków, którzy będą starali się odpowiedzieć na Twoje ciosy, pytania, wątpliwości – nie atakiem, ale swoim doświadczeniem wiary i świadectwem spotkania w Kościele żywego Boga.
Zapraszamy do oglądania i rozpowszechniania filmu promującego to wydarzenie: http://www.youtube.com/watch?v=tomgK1EgKSo
IMG_0957
IMG_0960