Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
19 kwi 2013 PROJEKT ALIANTE 2013

Wyjątkowy konkurs Aliante 2013 odbędzie się po raz kolejny! Tak jak świat wkroczył w 2013 rok, tak nadeszła 12 edycja międzynarodowego studenckiego konkursu Aliante. Wielu z was wie, ze można spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Co więcej, najlepsi doczekają się wycieczki do Skandynawii i na Bliski Wschód.
Na całym świecie, nie istnieje projekt pokroju Aliante, zwłaszcza z takim zamysłem oraz międzynarodowym charakterem skupiającym się na pogłębieniu wiedzy dotyczącej Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, polityki bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych. Dla laureatów przewidziana jest wspaniała wycieczka studyjna, której nie da się kupić w żadnym biurze podróży na świecie. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania i poznania nowych osób z różnych krajów, którzy interesują się podobnymi zagadnieniami. Zdobędą także kontakty, które być może, staną się przydatne w przyszłej karierze zawodowej.
Poprzedni zwycięzcy Aliante mieli okazję dokładnie zwiedzić Stany Zjednoczone, odwiedzić malowniczą Norwegią, przyjazną Polskę oraz podziwiać niezapomniane atrakcje w Czarnogórze. Tegoroczni laureaci mają szansę zobaczenia innej części świata- Turcji, kraju reprezentujący NATO na kontynencie azjatyckim.
Turcja jest nie tylko ulubionym miejscem wypoczynku z licznymi zabytkami kultury i licznymi plażami. Wizyty w niektórych tureckich bazach wojskowych będą zatem prawdziwą ucztą i niezapomnianym doświadczeniem, wzmocnionym różnorodnością historyczną i kulturalną.
Jednakże, dostanie się tam nie będzie takie łatwe. Uczestnicy muszą walczyć w konkurencjach międzynarodowych oraz prezentować swoje rozumienie i umiejętność współpracy na międzynarodowym poziomie. Jak zwykle, konkurs będzie składał się z dwóch krajowych rund, a test będzie pierwszym etapem. Stąd, najlepsi konkurenci będą mieli kwalifikacje do międzynarodowego finału gdzie zostanie wystawiona na próbę ich sprawność fizyczna. Finał bieżącego roku będzie miał miejsce w Szwecji, w Akademii Wojskowej umiejscowionej w historycznym Karlberg, pałacu nieopodal Sztokholmu.

http://www.project-aliante.org/pl/page-regulamin-oraz-przebieg-konkursu/