Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
06 kwi 2013 Uczniowie III LO z wizytą w Domu Małego Dziecka 4.04.2013

1dd
Dnia 4 kwietnia 2013 r. uczniowie klas II b oraz II e pod opieką pani Małgorzaty Schroeder odwiedzili dzieci w Domu Małego Dziecka znajdującego się przy ulicy 11 Listopada 6. Dzięki inicjatywie wychowawczyni i mobilizacji klas zebrane środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup telewizora oraz prezentów dla dzieci.
Na miejscu uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez młodzież. Na początku zostały zaprezentowane krótkie występy wokalne, podczas których do śpiewu włączyli się wszyscy. Następnie zostały wręczone prezenty.
W Domu Małego Dziecka przebywają dzieci w wieku od 2 tygodni do 10 lat. Dom Dziecka dla maluchów to najczęściej pierwsze spotkanie z miejscem i ludźmi, którzy okazują im swoje zainteresowanie, szanują ich uczucia, dają poczucie bezpieczeństwa oraz zaspokajają ich podstawowe potrzeby życiowe. Wszyscy tak samo potrzebują ciepła, akceptacji, a przede wszystkim bezwarunkowej miłości.
Po tej wizycie nie sposób pozostać obojętnym na wielką krzywdę mieszkających tutaj dzieciaków, dlatego uczniowie zdecydowani są wspierać dzieci w niedalekiej przyszłości i cieszyć się ich uśmiechami.
2dd
4dd
3dd
5dd
6dd
7dd