Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
10 mar 2013 Kolejne zwycięstwo naszych uczniów z informatyki

W sobotę uczniowie (wg alfabetu): Nalewajko Michał (2B), Rafał Sauć (2B), Maciej Szczerba (2F), Daniel Stankiewicz (2B) w drużynie „Szachiści” zwyciężyli w konkurencji SUMO w Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych - Robomaticon zorganizowanym przez Koło Naukowe Automatyki i Robotyki, działające przy Instytucie Automatyki i Robotyki, Wydziału Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej.

 

Zdjęcia z zawodów na stronie koła informatycznego.

Jest to kolejny sukces naszych uczniów w tym roku szkolnym.


W czwartek 21.II.2013r. uczniowie z klasy Ib, Ih, IIb, IIf oraz IIIb uczestniczyli w zawodach ROBO-NET organizowanych przez ISKRA w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie:

I miejsce w kategorii Freestyle (nagroda publiczności)- Jakub Czarniecki (IIb), Rafał Niewiński (Ih), Filip Nowicki (IIIb)
II miejsce w kategorii Freestyle – Jakub Czarniecki (IIb), Rafał Niewiński (Ih), Filip Nowicki (IIIb)
II miejsce w kategorii Lego Linefollower – Marta Babińska (IIb), Dawid Czaczkowski (IIb), Paweł Sikorski (Ih)
III miejsce w kategorii Lego Linefollower – Pior Arciuch (Ib), Agnieszka Gołaszewska (II i), Michał Goworko (Ib), Michał Trembowski (Ib)
III miejsce w kategoriii Minisumo – Filip Nowicki (IIIb), Paweł Bajgus (IIIb)


11 września 2012 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uczniowie oraz absolwenci III LO wraz z p. Dyrektor Ewą Zaniewską i p. Markiem Dudziczem uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt Informatyka+ oraz towarzyszącej jej Targach Wiedzy Informatyki+.

Uczniowie koła informatycznego (Paweł Bajgus, Filip Nowicki, Julia Olchowik z III B, Eryk Rutkowski, Wojciech Siemieniuk, Mateusz Antoniuk – absolwenci III LO ) otrzymali tytuł finalistów konkursu „Szukamy Gwiazd Informatyki” oraz prezentowali swoje projekty na przygotowanym stoisku roboty m.in.: MiniSumo, Sumo. Szkoła otrzymała nagrodę – drukarkę HP.

Uczniowie wraz z otrzymaną statuetką

Stoisko do prezentacji