Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
25 lut 2013 HOST FAMILY

Emilka i Payton

Emilka i Payton


Od 24 do 28 września 2012 roku w III LO odbyły się warsztaty w ramach projektu Enter Your Future, organizowanego przez studencką organizację AIESEC. Uczniowie poznali osoby z zagranicy: Sladanę z Serbii i Daniele z Włoch. Podczas spotkań mogli zapoznać się z kulturą i obyczajami w/w krajów.
Koordynatorem projektu była nasza absolwentka Magdalena Polińska, obecnie studentka Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, która aktywnie działa w AIESEC.
Tym razem organizacja wychodzi z nową inicjatywą – HOST FAMILY. Akcja polega na przyjęciu i zapewnieniu noclegu wolontariuszowi z zagranicy. Na stronie www.aiesec.bialystok.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy, gdzie można określić termin, na jaki możemy przyjąć praktykanta oraz preferencje. Goszczenie takiej osoby pod swoim dachem daje możliwość nawiązania nowych, ciekawych kontaktów, poznania innych kultur oraz podszlifowania języków obcych.
Uczeń z naszej szkoły Jakub Niechoda gościł przez 5 tygodni praktykanta z Włoch Daniele. Również nasi dawni absolwenci korzystają z tak ciekawej inicjatywy. Emilia Luiza Skowrońska, ubiegłoroczna maturzystka także przyjęła do siebie wolontariuszkę i tak o tym opowiada: „Goszczenie praktykanta dla mnie było nieocenionym i niezapomnianym przeżyciem. Pyton, dziewczyna z Chin, która ze mną mieszkała była wiecznie uśmiechnięta i przyjazna. Dzięki temu zyskałam przyjaciółkę z drugiego końca świata.”