Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
18 lut 2013 XLII Olimpiada Biologiczna – eliminacje okręgowe

W dniu 26 stycznia 2013 r odbyły się zawody drugiego stopnia XLII Olimpiady Biologicznej przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika w Białymstoku. W zawodach tych wzięli udział uczniowie klas I , II, III przygotowywani przez nauczycieli biologii p. M. Łupińską, p. G. Kudelską-Pasławską, p. A. Siemienkowicz. Uczestnicy rozwiązywali test składający się ze 100 zadań za który można było uzyskać 100 pkt. Przed przystąpieniem do testu każdy z uczestników musiał napisać pracę badawczą na temat zgodny z wytycznymi Olimpiady Biologicznej która oceniał opiekun oraz pracownik naukowy UM w Białymstoku. Max . każda z prac osiągnąć mogła wynik 50 pkt.Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą znacznie wykraczającą poza szkolny program nauczania o czym świadczyć mogą wyniki uzyskane przez nich. Miło nam poinformować , że uczeń klasy I i Karol Waleśkiewicz opiekun A. Siemienkowicz otrzymał 87 pkt za test i zdobył tytuł laureata Eliminacji Okręgowych. Karol będzie reprezentował naszą szkołę i województwo w eliminacjach centralnych, które odbywać się będą w Warszawie w kwietniu 2013r. Gratulujemy Karolowi i opiekunowi, życzymy dalszych sukcesów na eliminacjach centralnych. Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Biologicznej w przyszłym roku szkolnym.
G.Kudelska- Pasławska, M. Łupińska, A. Siemienkowicz.