Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
16 sty 2012

15 stycznia gościem w naszej szkole była s. Rachela ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która spotkała się z uczniami naszej szkoły na lekcjach religii, by opowiedzieć o sobie, swojej drodze życia – powołaniu zakonnym, o tym jak wygląda codzienne życie „Faustynek”, których dom zakonny mieści się w naszym mieście przy ulicy Poleskiej. Mieści się tam też Izba Pamięci ks. Michała Sopoćki. Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego zostało powołane w Kościele, aby wielbić Boga w tajemnicy Jego Miłosierdzia, w duchu modlitwy: JEZU, UFAM TOBIE.
Siostra Rachela spotkała się z bardzo miłym, ciepłym przyjęciem młodzieży i bardzo ją ucieszyło zainteresowanie naszych uczniów, z jakim ją słuchali, szacunek, otwarcie. Siostra Rachela wraz z inną siostrą z jej zgromadzenia – Joanną będzie spotykała się z naszą młodzieżą na katechezie jeszcze kilka dni, do końca tygodnia. Po feriach zaś siostry z tego zgromadzenia odwiedzą nas, by wygłosić prelekcję o błogosławionym Michale Sopoćko.
Organizatorzy: Beata Gołub, Dorota Borsuk