Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
14 sty 2013 ABSOLWENCI I UCZNIOWIE III LO W MUSICALU „KORCZAK” CHRISA WILLIAMSA – styczeń 2013

karola i karol
16.01.2013r. (środa) uczniowie klas II i III od 10.00 – 13.00, a 17.01.2013r. (czwartek) uczniowie klas 0-I obejrzeli musical „Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej – ECS przy ul. Odeskiej 1.

Spektakl w reżyserii Roberta Skolmowskiego uznawany jest obecnie za najlepszy pod względem artystycznym i inscenizacyjnym musical w Polsce – jak czytamy w „Dzienniku Teatralnym”: http://www.teatry.art.pl/n/czytaj39913.

Tym bardziej miło nam, bowiem w musicalu występują nasi uczniowie z kl. I a: Karol Czarnowicz i Karolina Prusiel oraz absolwenci: Krzysztof Szyfman, Dominik Kukliński, Mariusz Bierć i Bartłomiej Jan Łochnicki w roli Buli. Szkolne wspomnienia Bartka możemy poznać z publikacji książkowej „Z historią w przyszłość” autorstwa  M. Bartnickiej, A. Kietlińskiej i U. Wiśniowolskiej wydanej na Jubileusz 60-lecia Szkoły.

A teraz kilka słów Karoliny i Karola na temat swojej przygody z musicalem:

Karol Czarnowicz:

Na scenie występuję od najmłodszych lat. Na początku grałem w kółkach teatralnych w szkole, a później dołączyłem do grupy teatralno-musicalowej „Studio Poezja” w Sokółce. Tam poznałem instruktorów, którzy zajmują się warsztatami: aktorskim i wokalnym, w takich zajęciach uczestniczę do dziś. O castingu do musicalu „Korczak” usłyszałem od rodziny i podjąłem trudną decyzję zmierzenia się z innymi uzdolnionymi młodymi ludźmi. Na castingu poznałem Pana Dyrektora Roberto Skolmowskiego. Byłem bardzo mile zaskoczony, gdy otrzymałem wiadomość, że zakwalifikowano mnie do zespołu. Stało się to dla mnie ogromnym wyzwaniem. W musicalu gram Pawła, typowego nastolatka, który lubi wychodzić z kumplami, ale ma pewne tajemnice przed nimi, łapie ptaki. Jego sekret odkrywa Staszek, dużo młodszy… Prosi go, żeby pokazał mu, jak to zrobić. Paweł się zgadza… W przyszłości chciałbym zdawać na Akademię Teatralną.

Karolina Prusiel: 

Śpiew istniał w moim życiu, od kiedy pamiętam. O castingu do „Korczaka” dowiedziałam się w szkole. 14 stycznia 2012 roku do gmachu filharmonii zgłosiło się wiele młodych talentów, spośród których ostatecznie wybrano 27 osób. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że znalazłam się w ich gronie. Długo zastanawiałam się, czy dobrze wykorzystam tę szansę. Dziś uważam to za jedną z najtrafniejszych decyzji w moim życiu. Nabieram cennego doświadczenia scenicznego i poznałam wielu wspaniałych ludzi.
Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie uczę się na Wydziale Wokalnym PSM II stopnia w klasie dr Ewy Rafałko. Chciałabym związać swoją przyszłość ze sceną.