Zapraszamy na naszą nową stronę - http://3liceum.edu.pl
______________________________________________________________________________________________________________
21 gru 2012 WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA 2012


WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Pani Beaty Gołub odbyła się 20 grudnia 2012r. Uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wykonała  wiele utworów o tematyce świątecznej przeplatanych wierszami, życzeniami najpierw dla swoich kolegów i koleżanek na długiej przerwie,  a następnie o godzinie 15.30 na spotkaniu opłatkowym dla zaproszonych  gości, nauczycieli  i innych pracowników naszej szkoły. Młodzież zaśpiewała i zagrała kolędy tradycyjne jak  i te mniej znane, na przykład pastorałkę „ Skrzypi wóz”, „Maleńką Miłość” z repertuaru Eleni  czy „Ucieczkę do Egiptu” z musicalu „Metro” oraz „Złotą Jerozolimę” z repertuaru „Skaldów”. Bogactwo instrumentów muzycznych oraz piękne głosy naszej młodzieży, wszystko to przyczyniło się do tego, iż była to swoista „uczta dla ducha i ucha”. Wykonanie utworów było naprawdę na wysokim poziomie, bo młodzież nie starała się śpiewać jedynie poprawnie. Nasi uczniowie śpiewali „sercem”.  Piękna i oryginalności dodały kolędy prawosławne wykonane przez młodzież tego wyznania uczącą się w naszej szkole. Poza tym mądre życzenia zaproszonych gości, kapłanów, rodziców, Pani Dyrektor, wszystko to wprowadziło nas w zadumę nad tamtą nocą narodzin Boga,  ale też przypomniało nam, iż Bóg ciągle pragnie rodzić się w nas i chce nam ofiarować  miłość, pokój, dobro,  że najważniejszy jest człowiek, więź,  jednoczenie się.
Organizatorzy: Beata Gołub, Dorota Borsuk, ks. Adam Kozikowski, Sylwester Klebus. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli: Patryk Czerech i Łukasz Honczar (opiekun: Wojciech Panasewicz).